Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 > (ФОТОГАЛЕРИЈА) Пенал рулетот посреќен за Вардарци, кои ќе играат во финалето на турнирот “Скопје куп„
(ФОТОГАЛЕРИЈА) Пенал рулетот посреќен за Вардарци, кои ќе играат во финалето на турнирот “Скопје куп„

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Пенал рулетот посреќен за Вардарци, кои ќе играат во финалето на турнирот “Скопје куп„

Дури по изведувањето на удари од белата точка, Вардаровата генерација родени “2001„ година успеа да слави во полуфиналето против екипата на Шкендија и на тој начин да се пласира во финалето на турнирот “Скопје куп„, кое на програмата е денес. Избраниците на Сашо Тодоровски одиграа еден тежок натпревар, без некои големи шанси да се постигне гол во регуларниот дел, по што победникот мораше да биде решен по изведувањето на пенали. Во нив поуспешна беше екипата на Вардар, која успеа да слави со резултат 5:4.

Погледнете ја фотогалеријата од полуфиналениот дуел на Вардар и Шкендија.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33