Monday ,22 April 2024
Последни:
Home > Uncategorized > (Фотогалерија) Пехарот и златните медали од “Скопје куп“ во рацете на пионерите на ФК Вардар
(Фотогалерија) Пехарот и златните медали  од “Скопје куп“ во рацете на пионерите на ФК Вардар

(Фотогалерија) Пехарот и златните медали од “Скопје куп“ во рацете на пионерите на ФК Вардар

Пионерите на ФК Вардар го одбранија трофејот на силниот меѓународен турнир “Скопје куп„. Момците предводени од   Сашо Тодоровски  и Љупчо Кметовски на теренот на ФК Локомотива во големото финале беа подобри од екипата на Сесвете од Хрватска. Денешното финале кое беше реприза на ланското на истиот турнир  заврши со победа на Вардар, со резултат  3:0. Покрај златните медали и пехарот од нашите редови имаше уште еден награден,  за најдобар играч на турнирот е прогласен Марио Илиевски.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21