Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 > (Фотогалерија) Пионерите на Вардар дојдоа до злато со победа над Сесвете-Хрватска
(Фотогалерија) Пионерите на Вардар дојдоа до злато со победа над Сесвете-Хрватска

(Фотогалерија) Пионерите на Вардар дојдоа до злато со победа над Сесвете-Хрватска

Во текот на вчерашниот ден пионерите на фудбалскиот клуб  Вардар го одбранија трофејот на силниот меѓународен турнир “Скопје куп„. Вардарци на теренот на ФК Локомотива во големото финале беа подобри од екипата на Сесвете од Хрватска, со резултат  3:0. За најдобар играч на турнирот е прогласен вардарецот Марио Илиевски.

1 2 3 4 5 6 7 8 8a 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 26 26a 27 28 29 30 31 32