Saturday ,08 August 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 67)

У-17

Пом. пионери и пионери утре ги играат реванш натпреварите од 1/4 на купот

vardrafans pomladi pioneri

Утре своите реванш натпревари во рамките на 1/4 од националниот куп ќе ги одиграат пом. пионери и пионери на Фк Вардар. Помладите пионери ќе имаат тешка, но не и невозможна мисија на гостувањето во Тетово против своите врсници од Шкендија. На првиот дуел одигран на локомотива, екипата од Тетово славеше изненадувачки со 2:0 и со значајна предност ќе го дочека ... Read More »

Пионерите загубија и пропуштија шанса да се најдат на првото место

vardarfans-pioneri-653x330-653x330

Во рамките на 10 коло во првенството на младинските фудбалски категории, пионерите на Фк Вардар доживеаа пораз на гостувањето кај екипата на Ренова. Оваа генерација беше единствената која доживеа неуспех во дуелите против со овој противник. Конечниот резултат гласеше 2:0. Пионерите пропуштија голема шанса со победа да се најдат на првото место на табелата во лигата. По првото полувреме имавме ... Read More »

Ренова е противник во 10 коло, на Вардаровите фудбалски генерации

vardarfans 5

Во недела ќе се одигра 10 коло во првенството на младинските фудбалски категории. Следен предизвик за Вардаровите екипи, е тимот на Ренова. Помладите пионери и пионери гостуваат во Боговиње, додека кадетите и младинци се домаќини на теренот на локомотива. -Помладите пионери се наоѓаат во одлична победничка серија, која се очекува да продолжи и во недела. Избраниците на Сашо Јанев веќе ... Read More »

Пионерите на Фк Вардар го испратија дома Металург со наведнати глави

vardarfans pioneri

Доминација на нашите фудбалски категории, во денешните натпревари со екипата на Металург. После триумфот на пом. пионери, со три бода го завршија мечот и пионерите на Вардар, кои го испратија дома Металург со наведнат глави. Натпреварот се одигра на теренот на локомотива. Пионерите победија со резултат 3:1. Марко Ѓоргиевски постигна два гола и еден дело на Јакуп Бериша. Сосема заслужена ... Read More »

Дерби во 9 коло на младинските категории, помеѓу екипите на Вардар и Металург

vardarfans 15 kolo

Викендов продолжуваат натпреварите во првенството на младинските фудбалски категории. Дербито во 9 коло ќе биде помеѓу екипите на Вардар и Металург. Помладите пионери и пионери се домаќини, додека кадетите и младинците на Вардар ќе гостуваат на Железара. -Помладите пионери после неочекуваниот пораз во купот против Шкендија се враќаат на првенствените мечеви. По лошиот резултат во првиот дуел од 1/4 на ... Read More »

Виктор Пешевски: Задоволен сум од постигнатиот резултат и играта на мојата екипа

vardarfans izjava na pesevski-pioneri fk

Пионерите со значајна предност ќе патуваат на реванш натпреварот од 1/4 на националниот куп. Денес на теренот на локомотива, црвено-црните триумфираа против Прилепска Победа во првиот меч од купот. Конечниот резултат гласеше 3:0. Стрелци на головите беа Кренарт Дардлиша (2) и Јакуп Бериша. Оваа генерација веќе со една “нога“ се наоѓа во 1/2 на купот. Реваншот треба да биде само ... Read More »

Помладите пионери загубија, пионерите сигурни во националниот куп

vardarfans david

Денес се одиграа првите натпревари во рамките на 1/4 куп во фудбалските младински категории. Свои настапи имаа двете најмлади Вардарови генерации кои се натпреваруваат во лигата и купот. Помладите пионери сосема неочекувано загубија на домашен терен, од своите врсници од Шкендија. Иако важевме за фаворити на овој дуел, сепак на крајот тимот од Тетово се радуваше на победата. По првото ... Read More »

Младинските категории на Фк Вардар играат 1/4 во националниот куп

vardarfans u 19

Во среда и четврток младинските категории на фудбалскиот клуб Вардар ќе ги одиграат првите натпревари, во рамките на 1/4 од купот на Македонија. -Помладите пионери за противник ќе ја имаат незгодната екипа на Шкендија. Овие две екипи веќе еднаш се сретнаа во првенството, кога нашите надежи му нанесоа тежок пораз на тимот од Тетово. Тогаш во 5 коло од лигата, ... Read More »

Викендов нема фудбал, во првенството на младинските категории

varadarfans 55

Викендов следи пауза во првенството на младинските фудбалски категории. Требаше да се одигра 9 коло, но истото е закажано за следната недела. Сепак пријателски натпревари ќе одиграат помладите пионери и пионери. Утре ќе отпатуваат во Штип, каде ќе ја одржуваат формата со одигрување на пријателски натпревари со своите врсници од Брегалница. Кадетите и младинците ќе одржуваат само тренинзи. Денеска ќе ... Read More »

Две победи и два нерешени резултати за Вардаровите категории, во дуелите против Македонија Ѓ.П

vardarfans pomladi pioneri

Две победи и два нерешени резултати е епилогот, после комплетирање на осмото коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник ни беше незгодната и пред се квалитетна екипа на Македонија Ѓ.П. -Помладите пионери забележаа уште една важна победа, во бробата за врвот во лигата. Ниту гостинскиот терен во Ѓорче не им пречеше да освојат нови три бодови. Повторно на убедлив ... Read More »