Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 101)

У-17

Пионерските екипи на ФК Вардар утре во Марино ја продолжуваат битката за титулата

Vardarfans-pomladi-pioneri-10

Утре на теренот во населбата Марино, натпревари од 19 коло ќе одиграат пионерските екипи на фудбалскиот клуб Вардар. Влегуваме речиси во самата завршница во првенството на малдинските фудбалски категории, каде секој освоен бод е значаен во борбата за титулата. Противник ќе ни бидат врсниците од Македонија Ѓ.П. -Помладите пионери својот меч ќе го започнат од 10 часот,на кој се апсолутни ... Read More »

(ФОТО) Младински лиги табели, распоред, резултати. Вардар во сите 4 категории атакува на титулата

kadeti-3

Вардаровата школа е на ниво оваа сезона во сите четири младински категории: помлади пионери, пионери, кадети и младинци на четири кола до крајот сме кандидати за титулите. Колку се работи квалитетно во нашата школа покажува фактото што Вардар во сите 4 категории атакува на титулата . Изминатото коло одигравме мечеви со врсниците од Академија Пандев, а во нив однесовме три победи ... Read More »

Марко Ѓорѓиевски: Одигравме онака како што ние најдобро знаеме и на крајот заслужено триумфиравме

vardarfans-321-660x330

Викендов се одигра 18 коло во првенството на младинските фудбалски категории. Пионерите на ФК Вардар беа подобри во дуелот со екипата на Академија Пандев. Овој натпревар се одигра во Струмица и заврши со победа на Вардар, со убедлив резултат од 0:3. Така оваа Вардарова генерација направи уште еден исчекор кон остварување на конечната цел. После одигрување на ова коло се ... Read More »

Голема победа за пионерите на ФК Вардар, со три бода се враќаме од гостувањето во Струмица.

vardarfans-pioneri-28-660x330

Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар направија голем чекор кон освојување на титулата во првенството. Денес избраниците на Сашо Тодоровски забележаа триумф на гостувањето во Струмица, против екипата на Академија Пандев, со убедливи 0:3. Марко Ѓорѓиевски постигна два гола, додека еден беше дело на Кристиан Ристовски. Ова е многу значаен триумф за црвено-црните во борбата за титулата со екипите на Шкупи ... Read More »

А. Пандев вистински предизвик за Вардаровите генерации во 18 првенствено коло

15

Утре ќе биде одиграно 18 коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник на сите наши генерации, ќе биде екипата на Академија Пандев од Струмица. Ова е многу важно коло за Вардаровите екипи, кој ќе забележи победа ќе биде уште еден чекор поблиску до титулата. Пионерските екипи ќе гостуваат во Струмица од 11 и 13 часот, додека во истите термини ... Read More »

Малик Зибери јунак во победата на фудбалската репрезентација до 16 години

vardarfans malik ziberi

На развојниот фудбалски турнир на УЕФА, чиј домаќин е нашиот главен град и тренинг центарот „Петар Милошевски, Македонската фудбалска репрезентација до 16 години забележа победа на првиот натпревар. Противник ни беше селекцијата на Казахстан, која успеавме да ја победиме, дури после изведувањето на удари од белата точка. Во регуларниот дел овој меч заврши без голови, иако нашата селекција имаше неколку добри ... Read More »

Пет Вардарци во составот на фудбалската репрезентација до 16 години, дел од развојниот турнир на УЕФА

vardarfans reprezentacija

Во периодот од 17-21 април на тренинг центарот “Петар Милошевски“ ќе се одигра развојниот турнир на УЕФА, на кој покрај Македонската репрезентација до 16 години, ќе учествуваат уште и селекциите на Луксембург, Украина и Казахстан. Првиот натпревар ќе го одиграме во недела со почеток од 16 часот, против селекцијата на Казахстан. Селекторот на Македонската репрезентација, Добринко Илиевски за претстојниот турнир повика ... Read More »

“Мистер гол“ Саит Битиќи е најголемото изненадување и откритие за пионерите на ФК Вардар

vardarfans-1923

Напаѓачот за пионерите на фудбалскиот клуб Вардар, Саит Битиќи е вистинско откритие во пролетниот дел од сезоната. Ова надежно момче кое премина во црвено-црниот дрес од екипата на  Арена Спорт Келн, пристигна пред почетокот на вториот дел од натпреварувачката сезона. Со него екипата преводена од Сашо Тодоровски доби на брзина и продор, но она што е најважно е неговата ефикасност ... Read More »

Кристиан Ристовски: Бевме надмоќни на сите позиции во текот на целиот натпревар

vardarfans ristovski

Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар се најдоа во големото финале од купот на Македонија, откако во реванш натпреварот од полуфиналето убедливо со 4:0 го победија тимот на Металург. Црвено-црните успеаа на теренот на железарница да му нанесат висок пораз на противникот и на тој начин да се борат за трофејот од ова натпреварување. Да потсетиме дека на првиот меч, одигран ... Read More »

ПИОНЕРИТЕ НА ФК ВАРДАР СЕ ПРВИ ФИНАЛИСТИ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА, ПОРАЗЕН Металург СО ВИСОКИ 4:0

vardarfans-pioneri-34-660x330

Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар се први кои обезбедија финале во купот на Македонија. Денес на теренот на железарница избраниците на Сашо Тодоровски им одржаа вистинска лекција по фудбал на своите врсници од Металург, совладувајќи ги со високи 4:0 Оваа Вардарова генерација дефинитивно се наоѓа во одлична форма. После првиот пролетен пораз од екипата на Работнички, црвено-црните во продолжение од ... Read More »