Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 102)

У-17

Победите против Шкендија донесоа прво место за пионерите и младинците, додека кадетите и пом. пионери се во силна борба за титулата

15

Изминатиов викенд се одиграа натпреварите од 16 коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник ни беше екипата на Шкендија, која е наш најголем конкурент за титулата во сите генерации. Беа забележани три победи и еден нерешен резултат. Помладите пионери беа единствените кои не освоија бодови во дуелот со Шкендија. Иако имавме на два наврати водство од 1:2 и 2:3, ... Read More »

Пионерите на ФК Вардар во борба за финалето од купот на Македонија

vardarfans-321-660x330

Утре со почеток од 12 часот на стадионот на Железарница ќе се одигра реванш натпреварот во рамките на полуфиналето од купот, помеѓу пионерите на Вардар и Металург. Двете екипи ќе стартуваат со почетниот резултат 0:0, кој беше актуелен на првиот натпревар, на кој Вардарци беа домаќини на теренот во Марино. Инаку овие две екипи во есенскиот дел одиграа првенствен меч, ... Read More »

(ВИДЕО) Головите на Вардаровите категории, во дуелите со екипата на Еуромилк

vardarfans-pioneri-341-660x330

Во рамките на 15 коло од првенството на младинските фудбалски категории, Вардаровите генерации за противник ја имаа екипата на Еуромилк. Беа забележани три победи и еден нерешен резултат. -Помладите пионери беа убедливи и славеа победа со резултат 8:0. По првото полувреме резултатот беше 4:0. Стрелци на головите  беа Давид Астарџиев (2), Мартин Спировски, Виктор Петкоски, Александар Ѓурковски, Дамјан Бојковски, Ибрахим Ариф ... Read More »

Виктор Пешевски: Тежок и неизвесен натпревар, кој со многу труд и голема желба успеавме да го добиеме

vardarfans-pionerite-ja-pobedija-skendija1-660x330

Голема победа за пионерите на фудбалскиот клуб Вардар на дерби натпреварот со екипата на Шкендија. Триумфот е уште “посладок“ ако се знае дека е забележан на гостинскиот терен во Тетово. Саит Битиќи со еден и единствен погодок на овој меч, го реши дербито во корист на Вардар. Со овие три бода Вардарци се нови лидери на табелата, откако ја истиснаа ... Read More »

Битиќи ја “замолкна“ Шкендија “сред“ Тетово, пионерите на ФК Вардар се нови лидери

vardarfans pionerite-ja-pobedija-skendija

Голема победа за пионерите на фудбалскиот клуб Вардар на гостувањето во Тетово, против својот дикректен конкурент за титулата. Вардарци ја победија Шкендија, сред Тетово со минимален резултат од 1:0. Стрелец на единствениот погодок во второто полувреме беше Саит Битиќи. Со овој триумф ја истиснавме Шкендија од  првото место на табелата и сега имаме два бода предност пред тимот од Шкеднија. ... Read More »

(ФОТО) Табели, резултати и распоред за младите категории на ФК Вардар

mladinci-27

Во младинските категории се одиграа досега 15 кола, викеднов кој е пред нас на програмата е следното 16-то коло во младинската, кадетската и двете пионерски конкуренции. Минатото коло се сретнавме со тимот на Еуромилк и остваривме три победи, а само младинците одиграа реми. Следен предизвик за нашите црвено-црни надежи се четирите дерби дуели со тетовска ФК Шкендија, со која во ... Read More »

Пионерите со десет погодоци го одбележаа 15 првенствено коло против Еуромилк

vardarfans-pioneri-28-660x3301-660x330

Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар денес на теренот во населбата Марино го одиграа 15 првенствено коло. Избраниците на Сашо Тодоровски забележаа убедлива победа во дуелот со екипата на Еуромилк. Конечниот резултат гласеше неверојатни 10:0. Четири голови постигна Дардлиша, по два М. Ѓорѓиевски, Битиќи и Ѕурѕу. По пет погодоци во двете полувремиња, црвено-црните го надиграа својот денешен противник. Самиот резултат говори ... Read More »

Еуромилк е следен предизвик за Вардаровите генерации во пренството на младинските фудбалски категории

kadeti-22

Утре продолжуваат натпреварите од 15 коло во првенството на младинските фудалски категории. Ова коло требаше да биде одиграно изминатиов викенд, но истото беше одложено поради настапот на Македонската фудбалска репрезентација до 16 години на турнир во Босна и Херцеговина. Сепак Вардаровите генерации го искористија слободниот викенед да одиграат меѓусебни контролни натпревари. -Помладите пионери ја подигнаа самодовербата после прват пролетна победа ... Read More »

(ФОТО) Академијата на Вардар од птичја перспектива изгледа вака

vardarfans-akademija-vardar

Академијата на ФК Вардар речиси и да е готова. Низ оваа фотографија можете да се увредите за каков фудбалски објект станува збор, феноменален! Младите Вардарци ќе имаа можност да тренираат и да ги имаат сите услови за еден тренинг, натпревар и подготовки. Теренот и академијата се одма до нашиот најголем стадион. Фото: Љубомир Домазетов Read More »

Пионерите подобри од пом. пионери, младинците од кадетите во меѓусебни контролни натпревари

mladinci-21

Денес на теренот во населбата Марино меѓусебни пријателски натпревари одиграа Вардаровите генерации. Помладите пионери против пионерите и кадетите против младинците на ФК Вардар. Секако поуспешни во овие дуели беа повозрасните генерации. Пионерите беа подобри од помладите пионери. конешниот резултат на овој дуел гласеше 6:1. По првото полувреме резултатот беше 2:1. Стрелци на головите за пионерите беа Јакуп бериша (2), Марко ... Read More »