Sunday ,01 October 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 98)

У-17

Познати термините за финалните натпревари од купот на Македонија за Вардаровите генерации

vardarfans-16

Денес во просториите на фудбалската федерација на Македонија беа одредени термините за финалните натпревари од купот на Македонија, во младинските категории. Три Вардараови генерации ќе се борат за трофејот од ова натпреварување. Пионерите, кадетите и младинците на фудбалскиот клуб Вардар ќе ја имаат можноста да играат во финалето на купот. Пионерите ќе ја имаат можноста први да се закитат со ... Read More »

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Титулата ќе се решава во последните кола, пионерските екипи на Вардар и Шкупи ги поделија бодовите

vardarfans-15

Денес на теренот во населбата Марино се одигра дерби натпреварот, во конкуренција на пионери помеѓу екипите на фудбалскиот клуб Вардар и Шкупи. Мечот заврши со почетниот резултат 0:0. Ова беше дуел на директните конкуренти за титулата, на кој можеа да се решат многу прашања околу конечниот исход на табелата. Сепак трофејот ќе се решава во последните три кола, а Вардар ... Read More »

Во пионерското дерби Вардар и Шкупи одиграа реми, со кое црвено-црните остануваат лидери на табелата

tz

Во скопската населба Марино денес се одигра мечот кој го носеше епитетот дерби во пионерската суперлигашка конкуренција помеѓу црвено-црните пионери и гостите од ФК Шкупи. Истиот заврши реми со резулат 0-0 со кој ние успеавме да го задржиме лидерското место на табелата. Ние мечот го стартувавме со следните играчи: Зибери, Спасиќ, Каркалашев-Трајковски, Ѓорѓиески, Рамиќ (К), Дарлишта, Адем, Бериша, Ѓорѓиевски, Беќири, Пешевски. ... Read More »

НАЈАВА: Пионерските екипи на ФК Вардар утре ќе одиграат натпревари со Шкупи

vardrafans-6-660x330

Утре на фудбалскиот терен во населбата Марино, пионерските екипи на ФК Вардар ќе ги одиграат заостанатите натпревари од 17 коло во првенството. Противник ќе ни биде екипата на Шкупи. Дуелите се важни за двете генерации, кои се борат за титулата и бодовите се и повеќе од потребни. -Помладите пионери после двете последователни победи против А.Пандев и Македонија Ѓ.П, најавија дека ... Read More »

(ВИДЕО) ! Головите на Вардаровите генерации во дуелите со А.Пандев

mladinci -20

Изминатиов викенд се одигра 18 коло во првенството на младинските фудбалски категории. Противник на Вардаровите генерации беше екипата на Академија Пандев, против која беа забележани три победи и еден нерешен резултат. Помладите пионери беа подобри од своите врсници од А.Пандев на гостувањето во Струмица. Конечниот резултат на овој дуел гласеше 0:1. Стрелец на единствениот погодок беше Виктор Петкоски. Со овој ... Read More »

Ѓорче загревање за Вардаровите пионери, кои во сабота можат да ја решат титулата

vardarfans-pioneri-14-660x330

Денес на теренот во населбата Марино се одигра 19 првенствено коло. Свој настап имаа пионерите кои без поголеми проблеми ја совладаа екипата на Македонија Ѓ.П. Конечниот резултат на овој дуел гласеше 6:0. Тренерот Сашо Тодоровски стартуваше со следниве 11-сетмина: Велковски, Спасиќ, Каркалашев-Трајковски, Ѓорѓиески, Рамиќ, Дарлишта, Али Адем, Ѓорѓиевски, Бериша, Ристовски и Пешевски. Уште во првата минута од мечот успеавме да ... Read More »

Пионерските екипи на ФК Вардар утре во Марино ја продолжуваат битката за титулата

Vardarfans-pomladi-pioneri-10

Утре на теренот во населбата Марино, натпревари од 19 коло ќе одиграат пионерските екипи на фудбалскиот клуб Вардар. Влегуваме речиси во самата завршница во првенството на малдинските фудбалски категории, каде секој освоен бод е значаен во борбата за титулата. Противник ќе ни бидат врсниците од Македонија Ѓ.П. -Помладите пионери својот меч ќе го започнат од 10 часот,на кој се апсолутни ... Read More »

(ФОТО) Младински лиги табели, распоред, резултати. Вардар во сите 4 категории атакува на титулата

kadeti-3

Вардаровата школа е на ниво оваа сезона во сите четири младински категории: помлади пионери, пионери, кадети и младинци на четири кола до крајот сме кандидати за титулите. Колку се работи квалитетно во нашата школа покажува фактото што Вардар во сите 4 категории атакува на титулата . Изминатото коло одигравме мечеви со врсниците од Академија Пандев, а во нив однесовме три победи ... Read More »

Марко Ѓорѓиевски: Одигравме онака како што ние најдобро знаеме и на крајот заслужено триумфиравме

vardarfans-321-660x330

Викендов се одигра 18 коло во првенството на младинските фудбалски категории. Пионерите на ФК Вардар беа подобри во дуелот со екипата на Академија Пандев. Овој натпревар се одигра во Струмица и заврши со победа на Вардар, со убедлив резултат од 0:3. Така оваа Вардарова генерација направи уште еден исчекор кон остварување на конечната цел. После одигрување на ова коло се ... Read More »

Голема победа за пионерите на ФК Вардар, со три бода се враќаме од гостувањето во Струмица.

vardarfans-pioneri-28-660x330

Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар направија голем чекор кон освојување на титулата во првенството. Денес избраниците на Сашо Тодоровски забележаа триумф на гостувањето во Струмица, против екипата на Академија Пандев, со убедливи 0:3. Марко Ѓорѓиевски постигна два гола, додека еден беше дело на Кристиан Ристовски. Ова е многу значаен триумф за црвено-црните во борбата за титулата со екипите на Шкупи ... Read More »