Thursday ,25 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 > (Видео) Најинтересните моменти од мечот Вардар – Партизан
(Видео) Најинтересните моменти од мечот Вардар – Партизан

(Видео) Најинтересните моменти од мечот Вардар – Партизан

Пионерите на ФК Вардар вчера го имаа својот прв настап на турнирот на “пријателство“ во Бијелина (БиХ). Вчера во попладневните часови нашите момци го одиграа првиот натпревар од овој турнир, против тимот на белградски Партизан. За жал нашите шампиони овој натпревар го загубија со резултат 3-1 (1-1). Голот за Вардар го постигна Марко Ѓорѓиевски во 26 минута.

Видео од овој натпревар.