Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 97)

У-17

Нова победа за фудбалската репрезентација до 16 години против Словачка

vardarfans reprezenatacija do 16 godini

Македонската фудбалска репрезентација до 16 години продолжува да реди победи на контролните натпревари. Денес беше забележана нова втора победа во дуелите со репрезентацијата на Словачка. Да потетиме дека во вторник нашите малди надежи триумфираа на првиот одигран меч во Словачка со резултат 3:1. Денес ја потврдивме доминацијата против врсниците од Словачка и ја остваривме вкупно петтата победа на исто толку ... Read More »

Кадетите подобри од пионерите, во меѓусебен контролен натпревар

vardarfans2-660x330

На теренот на академијата на фудбалскиот клуб Вардар меѓусебен пријателски натпревар одиграа пионерите и кадетите на ФК Вардар. Очекувано натпреварот им прпадна на повозрасните избраници на Влатко Колев, кој беше подобар од својот колега, Сашо Тодоровски на клупата на пионерите. Се играа две полувремиња по 30 минути. Конечниот резултат гласеше 4:0 во корист на кадетите. Имавме можност да гледаме еден ... Read More »

Пионерите на ФК Вардар денес ќе тестираат со кадетите, а во недела играат со Брегалница

vardarfans-711-660x330

Иако натпреварувачката сезона во пионерската лига е веќе неколку недели завршена продолжуваат тренинзите и пријателскте средби на оваа младинска екипа на фудбалскиот клуб Вардар и понатаму. Избраниците на Сашо Тодоровски  годинава се дефинитивно најдобар црвено-црн фудбалски состав, тие освоија “двојна круна“ откако се закитија со титула во првенството и со пехарот во Купот на Република Македонија. Според планот тие вечерва ... Read More »

Пионерските екипи на ФК Вардар ја победија Шкендија на контролни натпревари

vardarfans-pom.pioneri-660x330

Пионерските екипи на фудбалскиот клуб Вардар во текот на вчерашниот ден одиграа пријателски натпревари на новата академија во градски парк, против своите врсници од екипата на Шкеднија. Двете наши генерации забелажаа победи и полека финишираат со натпревари за оваа натпреварувачка сезона. Пионерите ја потврдија својата доминација во домашните натпреварувања, откако ја освоија двојната круна, успеаа да забележат триумф и на ... Read More »

Четворица играчи на Вардар, дел од фудбалската репрезентација до 16 години, на контролните натпревари против Словачка

vardarfans reprez do 16 godini

Македонската фудбалска репрезентација до 16 години на 7 и 9-ти јуни во Братислава ќе одигра два пријателски натпревари против соодветната селекција на Словачка. После турнеата во Сан Марино каде забележавме три победи, Македонската репрезентација ќе спарингува и во Братислава. За контролните натпревари против Словачка, селекторот Добринко Илиевски повика и четворица играчи од редовите на Вардар. Голманот на пионерите и кадетите ... Read More »

Марко Ѓорѓиевски втора последователна година најдобар стрелец за пионерите на Вардар

vardarfans-marko-djorgievski-660x330

Двојна круна за пионерите на фудбалскиот клуб Вардар за изминатата натпреварувачка сезона. Избраниците на Сашо Тодоровски успеаа да ги обединат два трофеи, што ги прави да бидат најуспешната генерација. Нашите пионери се единствените кои го освоија првенството и купот, од сите екипи кои учествуваа во двете натпреварувања. Признанието за најдобар стрелец повторно му припаѓа на Марко Ѓорѓиевски, кој втора година ... Read More »

(Видео) Кадетите на Вардар загубија во финалето од купот

vardarfans kadeti finale

Изминатиот викенд исто така се одигра и финалниот натпревар во Купот на Македонија во кадетска конкуренција. Како и на младинското, така и на ова кадетско финале силите ги одмери Вардар и Академијата Пандев. Натпреварот го реши еден поединец на крајот од натпреварот. Нашите момци имаа свој шанси но не ги искористија, при крајот од мечот А.Пандев постигна погодок кој беше ... Read More »

(ВИДЕО) Пионерите со пораз ги завршија настапите на турнирот на “пријателство“ во Бијелина

vardarfans pioneri

Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар доживеа пораз на последниот натпревар од групата, на турнирот на пријателство во Бијелина. Нашите млади надежи беа поразени од екипата на Сараево, со конечен резултат од 0:2. Црвено-црните ја имаа првата најголема прилика за погодок, откако брзиот Саит Битиќи и побегна на противничката одбрана упати удар, кој заврши во стативата на противничкиот гол. Нашиот состав ... Read More »

(ВИДЕО) Пионерите на Вардар и Осијек ги поделија бодовите

vardarfans remi

Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар изминатиов период се наоѓаат на силен меѓународен турнир “на пријателство“ во Бијелина. Избраниците на Сашо Тодоровски после воведниот пораз од екипата на Партизан (3:1), во текот на вчерашниот ден го одиграа и вториот меч во својата група. Противник ни беше екипата на Осијек, со која одигравме со нерешен резултат 2:2. Црвено-црните поведоа со голот на ... Read More »

Пионерите на Вардар ремизираа против Осијек

Пионерите на ФК Вардар предводени од Сашо Тодоровски денеска го одиграа и вториот натпревар на турнирот на “пријателство“ во Бијелина (БиХ). По вчерашниот пораз од Партизан со 3-1, денеска нашите момци одиграа подобар натпревари, и ремизираа против тимот на Осијек од Хрватска со 2-2. Марко Ѓорѓиевски уште во втората минута погоди за водство од 1-0 за нашиот тим. Ова беше втор погодок за ... Read More »