Saturday ,11 May 2024
Home > ФК Вардар > У-17 > (ВИДЕО) Пионерите на Вардар и Осијек ги поделија бодовите
(ВИДЕО) Пионерите на Вардар и Осијек ги поделија бодовите

Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар изминатиов период се наоѓаат на силен меѓународен турнир “на пријателство“ во Бијелина. Избраниците на Сашо Тодоровски после воведниот пораз од екипата на Партизан (3:1), во текот на вчерашниот ден го одиграа и вториот меч во својата група. Противник ни беше екипата на Осијек, со која одигравме со нерешен резултат 2:2. Црвено-црните поведоа со голот на Марко Ѓорѓиевски уште во 2 минута. Потоа противникот успева да направи целосен резултатски пресврт и на полувреме да има предност од 2:1. Сепак Вардар во вториот дел успева да израмни на 2:2 прелу Саит Битиќи и да го постави конечниот резултат на овој меч. Денес не очекува последниот меч од групата, против екипата на Сараево.

Погледнете ги сите голови од овој натпревар.