Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 > (ФОТОГАЛЕРИЈА) Титулата ќе се решава во последните кола, пионерските екипи на Вардар и Шкупи ги поделија бодовите
(ФОТОГАЛЕРИЈА) Титулата ќе се решава во последните кола, пионерските екипи на Вардар и Шкупи ги поделија бодовите

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Титулата ќе се решава во последните кола, пионерските екипи на Вардар и Шкупи ги поделија бодовите

Денес на теренот во населбата Марино се одигра дерби натпреварот, во конкуренција на пионери помеѓу екипите на фудбалскиот клуб Вардар и Шкупи. Мечот заврши со почетниот резултат 0:0. Ова беше дуел на директните конкуренти за титулата, на кој можеа да се решат многу прашања околу конечниот исход на табелата. Сепак трофејот ќе се решава во последните три кола, а Вардар влегува во завршните натпревари со еден бод предност. Ние како медиум бевме пристуни на денешните натпревари на пионерските екипи и ви ја пренесуваме фотогалеријата од овој меч.

vardarfans-1 vardarfans-2 vardarfans-3 vardarfans-4 vardarfans-5 vardarfans-6 vardarfans-7 vardarfans-8 vardarfans-9 vardarfans-10 vardarfans-11 vardarfans-12 vardarfans-13 vardarfans-14 vardarfans-15 vardarfans-16 vardarfans-17 vardarfans-18 vardarfans-19 vardarfans-20 vardarfans-21 vardarfans-22 vardarfans-23 vardarfans-24 vardarfans-25 vardarfans-26