Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 > Фк Вардар У 17 го прегазија Пелистер, на почетокот на новата сезона.
Фк Вардар У 17 го прегазија Пелистер, на почетокот на новата сезона.

Фк Вардар У 17 го прегазија Пелистер, на почетокот на новата сезона.

Момците на Ане Андовски остварија највисока победа од сите Вардарови генерации,на стартот на новата сезона,победувајќи го вечниот ривал Пелистер на домашен терен со резултат 4:1.Иако гостите од Битола поведоа на стартот на дуелот,тоа не ги запра црвено-црните во продолжение на натпреварот да направат пресврт и да ја наполнат противничката мрежа.Головите за Вардар ги постигнаа Дејан Марковски(2), Никола Серафимов и Никола Димовски.

Почетен состав:Христијан Трпковски,Христијан Гавровски,Кирил Китановски,Никола Серафимов,Андреј Кировски,Виктор Пирков,Никола Димовски,Андреј Скендерески,Филип Таневски,Дејан Маркоски,Дамјан Петревски,

Резерви:Гзим Алими,Блажен Тодоров,Дино Спиркоски,Андреј Милевски,Павел Јанкоски,Стефан Петрески и Михаил Геговски.

Следно коло:Фк Македонија Ѓ.П.-Фк Вардар (У 15)

24.08.2014

Leave a Reply