Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 > Андреј Кировски:Во второто полувреме го скршивме отпорот на противникот.
Андреј Кировски:Во второто полувреме го скршивме отпорот на противникот.

Андреј Кировски:Во второто полувреме го скршивме отпорот на противникот.

Фк Вардар(У 17) продолжија победнички и во второто коло од новата натпреварувачка сезона.По убедливата победа во првото коло против Пелистер,Вардарци остварија нова победа против врсниците од Македонија Ѓ.П. кои ги победија со резултат 0:2.Дури во второто полувреме беше скршен отпорот на домашната екипа на овој натпревар.По една акција која започна од средината на теренот,капитенот Дејан Маркоски упати удар кој го скроти противничкиот голман,но на одбиената топка налета Андреј Милевски и го донесува Вардар во водссво од 0:1.Михаил Геговски беше стрелец на вториот гол за екипата на Вардар.

-Во сите 90 минути поседот на топка во голема мера беше на наша страна.Во првото полувреме и покрај бројните шанси не успеавме да постигнеме погодок.Сепак очигледна беше разликата во физичката подготвеност која беше на наша страна,па во второто полувреме постигнавме два гола, изјави Андреј Кировски за Вардарфанс.мк.

02.09.2014

Звонко Ивановски

Leave a Reply