Saturday ,15 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > ФК Скопје е противник на Вардар, во рамките на 18.младинско коло
ФК Скопје е противник на Вардар, во рамките на 18.младинско коло

ФК Скопје е противник на Вардар, во рамките на 18.младинско коло

За претстојниов викенд се закажани натпреварите од 18.младинско коло против екипата на Скопје. Сите четири натпревари ќе бидат одиграни на спортскиот комплекс во населата Хиподром.

Во сабота, своите натпревари ќе ги одиграат пионерските екипи, додека во недела нашите кадети и младинците како условно гости ќе ги пречекаат врсниците од екипата на Скопје. Саатниците на започнување се 10:00 и 12:00 часот.

Вардар е голем фаворит на натпреварите со Скопје, со оглед дека противникот со три генерации се наоѓа на дното на табелата, само пионерите се наоѓаат на 11.место.