Saturday ,02 December 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 22)

У-17

Помладите пионери освоија три големи бодови, пионерите поразени на гостувањето кај Кул

naslovna

Денес на Цементарница нашите пионерски екипи гостуваа кај Кул, на натпревари од 15.коло во младите лиги. На два одиграни натпревари остваривме по една победаи пораз. Многу важна победа остварија помладите пионери, со која остануваат на лидерското место во помладата пионерска Супер Лига. Еден гол го реши победникот на натпреварот со Кул, истиот го постигнаа вардарци преку Нуман Ајетовиќ за конечен ... Read More »

Вардар против Кул, во вонредното 15.коло во младите лиги

250247334_2915330428777995_2265451516314117912_n

Утре на програмата е вонредното 15.коло во младинските фудбалски лиги. Противник за младите надежи на Вардар ќе биде Кул, кој сезонава дебитира во најсилната Супер Лига и бележи добри резултати. Сите четири натпревари со овој противник ќе се одиграат во среда. Пионерските екипи ќе гостуваат на Цементарница, во термините од 13:00 и 15:00 часот, додека кадетите и младинците на Хиподром ... Read More »

Преглед на резултатите од 14.коло во младинските фудбалски лиги

276011082_10221144772231110_477212959806849455_n

Се одигра 14.коло во младинските фудбалски лиги, во кое Вардар се соочи со екипата на Брегалница. Единствено кадетите успеаа да излезат како победници на натпреварите со овој противник, додека помладите пионери и младинците освоија бод, а пионерите беа високо поразени на домашен терен. Во ова коло не се одиграа само натпреварите на Победа и Шкупи, во кадетската и младинската лига. ... Read More »

Пионерите поведоа па во вториот дел беа совладани високо со пресврт од Брегалница

1111111111111111111111111111111111

Пионерите на ФК Вардар, денес на домашен терен ја пречекаа екипата на ФК Бегалница од Штип. Црвено-црните избраници на Саше Божиноски , беа поразени со резултат 1-5. . Вардар започна со овие 11 играчи: Апостоловски Илија, Фидановски Зоран, Кулуковски Влатко, Јакимовски Лука, Кузмановски Михаил, Сековски Дарко, Митревски Матеј, Трајчевски Александар, Цикарски Дамјан, Спасиќ Тино и Бундалески Максим. . Двата тима ... Read More »

Вардар против Брегалница го отвара вториот натпреварувачки круг во младинската фудбалска лига

275681079_1101033214135055_2529753494904565310_n

Претстојниов викенд ќе стартуваат натпреварите од вториот круг во младинските фудбалски лиги. Во рамките на 14.коло, Вардар за противник ќе ја има екипата на Брегалница. Во сабота, пионерските екипи ќе бидат домаќини на Брегалница, натпревари кои ќе се одиграат на спортскиот комплекс во населбата Хиподром со почеток од 10:00 и 12:00 часот. Во истиве саатници, но во недела, на игралиштето ... Read More »

Вардар е слободен во 1/8 финалето на младинскиот фудбалски Куп, познати се останатите двојки

10505499_772557442839272_5255736213670435255_n

Од следната недела на програмата се 1/8 финалните натпревари во младинскиот фудбалски Куп на Македонија. Вардар ќе биде слободен во оваа прва елиминациска фаза, како и екипите на Работнички и Шкупи. Вака изгледаат паровите во 1/8 финалето во младинскиот Куп во сите четири возрасни категории: Македонија Ѓ.П – Скопје Брегалница – Пелистер Победа – Њу Старс Ренова – Академија Пандев ... Read More »

(ТАБЕЛИ) Остануваме лидери со помладите пионери и младинците, пионерите напредуваа на табелата

275672550_10221111957010750_465524224377672317_n

 После одигрување на 13.коло, правиме преглед на табелите во младинските фудбалски лиги. Го задржуваме лидерското место со помладите пионери и младинците. Од претстојниов викенд треба да стартува и вториот натпреварувачки круг, додека за пионерските екипи останува да го одиграат заостанатото коло против екипата на Пелистер. Помлада пионерска Супер Лига Пионерска Супер Лига Кадетска Супер Лига Младинска Супер Лига Read More »

(Фотогалерија) Пионерите на ФК Вардар ја совладаа Ренова со високи 8:0

275727634_10221121761615859_8493431134644022153_n

Викедов, пионерите на ФК Вардар дојдоа до победа на  дуелот со ФК Ренова на домашен терен. Избраниците на Саше Божиноски ги совладаа врсниците од Тетово со резултат 8-0 (3-0), вардарци беа доминантни на целиот дуел од првата судска свирка се до 90.минута.   Read More »

Вардар освои 9 бодови на натпреварите со екипата на Ренова, преглед на 13.коло

275654857_10221112380381334_7045117498209146279_n

Во рамките на 13.првенствено младинско коло кое е последно од првиот дел на сезоната, Вардар за противник ја имаше екипата на Ренова. Од максимални 12 успеавме да освоиме 9 бодови на натпреварите со овој противник. Единствени кои не успеаа да освојат бодови се кадетите, кои беа минимално поразени во Тетово, додека останатите наши екипи стигнаа до важни победи. Во продолжение ... Read More »

Пионерите на ФК Вардар ја „потопија“ Ренова со 8:0

275728557_10221112383541413_6071422051316436662_n

Пионерите на ФК Вардар дојдоа до победа на денешниот дуел со ФК Ренова на домашен терен. Избраниците на Саше Божиноски ги совладаа врсниците од Тетово со резултат 8-0 (3-0), вардарци беа доминантни на целиот дуел од првата судска свирка се до 90.минута. Дуелот го започна Божиноски со овие 11: Филевски Никола, Фидановски Зоран, Митревски Матеј, Кулуковски Влатко, Јакимовски Лука, Кузмановски Михаил, ... Read More »