Sunday ,11 June 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Преглед на резултатите од 14.коло во младинските фудбалски лиги
Преглед на резултатите од 14.коло во младинските фудбалски лиги

Преглед на резултатите од 14.коло во младинските фудбалски лиги

Се одигра 14.коло во младинските фудбалски лиги, во кое Вардар се соочи со екипата на Брегалница. Единствено кадетите успеаа да излезат како победници на натпреварите со овој противник, додека помладите пионери и младинците освоија бод, а пионерите беа високо поразени на домашен терен.

Во ова коло не се одиграа само натпреварите на Победа и Шкупи, во кадетската и младинската лига. Како изгледаат останатите резултати погледнете во продолжение.

Помлада пионерска Супер Лига

ФК Шкендија – ФК Скопје  13:0

ФК Работнички – ФК Кул   1:1

ФК Вардар – ФК Брегалница  1:1

ФК Њу Старс – ФК Ренова  8:1

ФК Шкупи – ФК Победа  2:0

ФК Академија Пандев – ФК Пелистер  1:0

Пионерска Супер Лига

ФК Шкендија – ФК Скопје  7:1

ФК Работнички – ФК Кул   2:0

ФК Вардар – ФК Брегалница  1:5

ФК Њу Старс – ФК Ренова  2:0

ФК Шкупи – ФК Победа  6:0

ФК Академија Пандев – ФК Пелистер  3:0

Кадетска Супер Лига

ФК Скопје – ФК Шкендија   0:6

ФК Кул – ФК Работнички  1:0

ФК Брегалница – ФК Вардар  0:1

ФК Ренова – ФК Њу Старс  6:2

ФК Победа – ФК Шкупи  (одложен)

ФК Пелистер – ФК Академија Пандев   0:3

Младинска Супер Лига

ФК Скопје – ФК Шкендија   1:7

ФК Кул – ФК Работнички  3:0

ФК Брегалница – ФК Вардар  0:0

ФК Ренова – ФК Њу Старс  1:1

ФК Победа – ФК Шкупи  (одложен)

ФК Пелистер – ФК Академија Пандев   3:1