Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > Куглање: Вардар без бодови од гостувањето во Битола
Куглање: Вардар без бодови од гостувањето во Битола

Куглање: Вардар без бодови од гостувањето во Битола

Кугларскиот клуб „Вардар“ овој викенд гостуваше во кугланата при СЦ „Боро Чурлевски“ во Битола во дуел од лигашкиот дел во Македонската кугларска лига, МКЛ.

Црвено-црните гостуваа кај тимот на битолски КК Пелистер, на оваа средба до победа  и бодови дојде домашниот тим. Зелено-белите кугларни не совладаа со резултат 7-1 на оваа средба. Ние соборивме екипино 3160 „дрва“, а пак домашниот тим дојде до бројката 3261. Во сетови тие имаа резултат 15 наспроти нашите освени 9.сета. За вардарци поентираше Дарко Димитровски тој имаше најдобар резултат кај нас собори 573 „дрва“ , воедно неговиот скор беше и прв од сите 12 играчи кои настапија на целиот натпревар.