Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Вардар освои 7 од максималните 12 бодови на натпреварите со Шкендија, преглед на 16.коло
Вардар освои 7 од максималните 12 бодови на натпреварите со Шкендија, преглед на 16.коло

Вардар освои 7 од максималните 12 бодови на натпреварите со Шкендија, преглед на 16.коло

На натпреварите од 16.коло против екипата на Шкендија, Вардар успеа да освои 7 од максималните 12 бодови. На домашен терен забележавме победи со пионерските екипи, додека во Тетово кадетите беа поразени, а младинците освоија бод.

Сите резултати од ова коло можете да ги погледнете во продолжение:

Помлада пионерска Супер лига

ФК Работнички – ФК Скопје  6:0

ФК Вардар – ФК Шкендија  3:2

ФК Њу Старс – ФК Кул  2:0

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Брегалница  2:2

ФК Шкупи – ФК Ренова  3:0

ФК Пелистер – ФК Победа  0:0

Пионерска Супер лига

ФК Работнички – ФК Скопје  8:0

ФК Вардар – ФК Шкендија  3:1

ФК Њу Старс – ФК Кул  0:3

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Брегалница  3:0

ФК Шкупи – ФК Ренова  1:0

ФК Пелистер – ФК Победа  1:1

Кадетска Супер лига

ФК Скопје – ФК Работнички  1:5

ФК Шкендија – ФК Вардар   4:1

ФК Кул – ФК Њу Старс  1:0

ФК Брегалница – ФК Македонија Ѓ.П   1:2

ФК Ренова – ФК Шкупи  2:2

ФК Победа – ФК Пелистер  3:0

Младинска Супер лига

ФК Скопје – ФК Работнички  1:4

ФК Шкендија – ФК Вардар   1:1

ФК Кул – ФК Њу Старс  3:0

ФК Брегалница – ФК Македонија Ѓ.П   6:2

ФК Ренова – ФК Шкупи  2:1

ФК Победа – ФК Пелистер  2:0