Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар со важна победа, падна Шкупи во Чаир
КК Вардар со важна победа, падна Шкупи во Чаир

КК Вардар со важна победа, падна Шкупи во Чаир

КК Вардар гостуваше во 19.коло од Втората лига во скопската населба Чаир и дојде до важна победа за враќање на втората позиција на табелата.

Момците на Александар Јованчев гостуваа кај тимот на КК Шкупи, на дуелот одигран во салата „Шабан Трстена”  ние доминиравме во текот на речиси целиот натпревар. Дојдовме до победа со 21.порен разлика. Нашиот триумф дојде со резултат  64 – 85. Покрај тоа треба да напомене дека во ова коло нашиот конкурент за 2.позиција Соколи 1933 во истата сала беше поразен од лидерот КК Чаир.