Monday ,22 April 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > МТВ со пренос од дербито ОК Вардар-Шкендија кое се игра денес
МТВ со пренос од дербито ОК Вардар-Шкендија кое се игра денес

МТВ со пренос од дербито ОК Вардар-Шкендија кое се игра денес

Денес во Првата одбојкатска  лига (мажи) на програмата е дуел од Втора фаза-1, односно 6.коло во кое ОК Вардар во дербито е домаќин на тетовска Шкендија. Дуелот ќе започне во 20-00 часот и од истиот ќе може да се гледа преднос во живо на македонската радио и телевизија.

Натпреварот ќе биде пренесуван на спортскот канал на националната телевизија, односно на  МРТ-3.