Saturday ,02 December 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 19)

У-17

Три победи и еден пораз на натпреварите со Шкупи, преглед на одиграното 21.коло во најсилната Супер Лига

5

Се одигра и 21.коло во најсилната младинска Супер лига, а Вардар одигра натпревари со екипата на Шкупи. На дуелите со овој противник остваривме три победи и еден пораз. Погледнете ги комплетните резултати во сите четири категории: Помлада пионерска Супер лига ФК Скопје – ФК Ренова  0:2 ФК Кул – ФК Победа  1:0 ФК Шкендија – ФК Пелистер  3:1 ФК Работнички ... Read More »

Пионерските екипи се домаќини на Шкупи, кадетите и младинците ќе гостуваат на истиов противник

Претстојниов викенд продолжуваат натпреварите во младинската фудбалска Супер Лига, на програмата се натпреварите од 21.коло. Вардар за противник ќе ја има екипата на Шкупи, сите четири натпревари се закажани да се одиграат во сабота. Пионерските екипи на Вардар се домаќини на Шкупи, натпревари кои се закажани да започнат од 10:00 и 12:00 часот на спортскиот комплекс во населбата Хиподром, додека ... Read More »

Порази за пионерските екипи на гостувањето кај Македонија Ѓ.П

273872378_10220986106464565_408784220660178798_n

Денес своите натпревари од 20.коло ги одиграа пионерските екипи на ФК Вардар кои гостуваа кај екипата на Македонија Ѓ.П. На двата натпревари како подобри се покажаа домашните екипи. Помладите пионери го претрпеа само вториот пораз сезонава, откако денес загубивме од екипата на Македонија Ѓ.П. Гледавме цврст натпревар, на кој домашниот тим успеа со погодоци во 77 и 81.минута да стигне ... Read More »

Вардар против Македонија Ѓ.П, во рамките на 20.младинско првенствено коло

277806373_10221278384451332_2764852009250405835_n

За среда (27.04) се закажани натпреварите од 20.коло во младинските фудбалски лиги. Вардар за противник ќе ја има екипата на Македонија Ѓ.П. Сите натпревари се закажани да се одиграат во среда. Пионерските екипи ќе гостуваат на Македонија Ѓ.П, додека кадетите и младинците на теренот во населбата Хиподром ќе бидат домаќини на истиов противник. Термините на одигрување се 10:00 и 12:00 ... Read More »

Познати екипите кои се пласираа во 1/2 финалето на младинскиот Куп за пом.пионери и пионери

171-660x330

Изминативе два дена се одиграа натпреварите од 1/4 финалето во младинскиот Куп на Македонија, за генерациите 2005 и 2006. Помладите пионери на Вардар полесно од очекувањата успеаа да ја прескокнат екипата на Шкупи и да се пласираат во најдобрите четири екипи. На домашен терен, младите надежи на Вардар убедливо ја победија екипата од Чаир со резултат 5:0. Покрај Вардар, пласман ... Read More »

Вардар ја елиминираше Македонија Ѓ.П, пионерите се пласираа во 1/2 финалето на Купот

vardar

Пионерите на фудбалскиот клуб Вардар ќе играат во полуфиналето на Купот на Македонија, откако денес на гостински терен ја елиминираа екипата на Македонија Ѓ.П. Патникот во следната рунда беше познат дури после изведување на ударите од белата точка, откако натпреварот во регуларниот дел заврши со нерешен резултат 2:2. Вардар имаше поголем посед на топка на овој натпревар и може да ... Read More »

(ТАБЕЛИ) Две младински екипи на ФК Вардар останаа лидери и после одигрување на 19.коло

278108158_10221278376451132_1807216708411692121_n

Вардар освои максимални 12 бодови на натпреварите против екипата на Њу Старс, во рамките на 19.коло. Помладите пионери со овој триумф се зацврстија на врвот на табелата со 9 бода повеќе од екипата на Работнички, додека младинците ја задржаа предноста од 2 бода пред Победа од Прилеп која има и натпревар помалку. Погледнете како изгледаат табелите во сите четири лиги: ... Read More »

Пионерските екипи на ФК Вардар ги играат натпреварите од 1/4 финалето во националниот Куп

278204903_10221252140995262_9221919659158850550_n

Претстојниве два дена, пионерските екипи на ФК Вардар ќе ги одиграат натпреварите од 1/4 финалето во Купот на Р.Македонија. Во среда (20.04), на спортскиот комлекс во населбата Хиподром, помладите пионери на Вардар се домаќини на екипата на Шкупи, натпревар кој е закажан да стартува од 14:00 часот. Избраниците на Сашо Јанев ќе атакуваат на двојната круна, со оглед дека во ... Read More »

Вардар со максимален ефект во 19.младинско коло, освоени 12 бодови на натпреварите со Њу Старс

fb_img_1650267136485

Се комплетираше 19.коло во младинските фудбалски лиги. Вардар имаше успешен настап против екипата на Њу Старс, коло во кое освои максимални 12 бодови. На сите натпревари покажавме супериорност и заслужено стигнавме до победите. Сите комплетни резултати од 19.коло во четирите лиги: Помлада пионерска Супер лига ФК Ренова – ФК Победа  1:2 ФК Брегалница – ФК Пелистер  1:4 ФК Кул – ... Read More »

Пионерите со убедливи 4-0 против Њу Старс

278634675_10221271270713493_1558211925219768238_n

Пионерите на ФК Вардар беа домаќини на Њу Старс на денешниот лигашки дуел. На оваа средба која се одигра во „Хиподром“ ние победивме со високи 4-0 (2-0) Тренерот Божиноски започна со овој состав: Апостоловски Илија,Трајчевски Александар, Фидановски Зоран,  Бундалески Максим, Кулуковски Влатко, Јакимовски Лука, Спасиќ Тино, Кузмановски Михаил,Уневски Никола Сековски Дарко и  Ристовски Стефан.  Тргнавме офанзивно по првата судиска свирка, атакувавме на ... Read More »