Saturday ,02 December 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 18)

У-17

Познати финалистите во младинскиот фудбалски Куп, Вардар со две екипи во борбата за трофејот

naslovna6-660x330

Помладите пионери и младинците на ФК Вардар успеаа да се изборат учество во големото финале на Купот. После одигрување на полуфиналните натпревари, познати се финалистите во сите четири категории. Помлади пионери: Академија Пандев – Победа  0:0  ( 5:6 пенали) Шкендија – Вардар  0:1 ФИНАЛЕ: Вардар – Победа Пионери: Академија Пандев – Шкендија  3:0 Работнички – Вардар  3:1 ФИНАЛЕ: Академија Пандев ... Read More »

Младинското дерби, Вардар-Пелистер, во рамките на 23.коло

zemo-660x328

 Во рамките на 23.првенствено младинско коло, Вардар за противник ќе ја има екипата на Пелистер. Во сабота, кадетите и младинците ќе гостуваат во Битола. Натпреварите ќе се одиграат на градскиот стадион „Под Тумбе Кафе“ со почеток од 12:00 и 14:00 часот. Во недела, на теренот во населбата Хиподром, пионерските екипи на Вардар се домаќини на Пелистер. Овие дуели ќе започнат ... Read More »

Пионерите на ФК Вардар се елиминирани во 1/2 финалето на Купот

114

Пионерите на ФК Вардар ги завршија настапите во Купот, откако денес на единствениот 1/2 финален натпревар на теренот на Алумина беа поразени од екипата на Работнички. Градскиот ривал го доби натпреварот со пресврт во вториот дел, откако црвено-црните на полувреме имаа минимално водство од 0:1, додека конечниот резултат гласеше 3:1. Работнички во пресрет на натпреварот беше фаворит за пласман во ... Read More »

(ТАБЕЛИ) Се ближи крајот на сезоната, генерациите 2003 и 2006 се на врвот на табелата

280344842_5053834224663383_2188634489595523260_n

Помладите пионери и младинците на ФК Вардар останаа на лидерското место после одигрување на 22.коло. Токму овие екипи успеаа да излезат како победници на натпреварите со екипите на Академија Пандев. Во продолжение погледнете ги табелите во сите четири категории: Помлада пионерска Супер лига Пионерска Супер лига Кадетска Супер лига Младинска Супер лига   Read More »

Претстојниве денови, сите четири младински екипи на ФК Вардар ќе ги играат натпреварите од 1/2 финалето во Купот

280374713_5053834517996687_4439385496098225653_n

Претстојниве денови ќе се одиграат натпреварите од 1/2 финалето во младинскиот фудбалски Куп на Македонија. Вардар со сите четири генерации ќе има можност да се бори за големото финале. Распоред на натпревари за нашите екипи во националниот Куп: Младинци: Вардар – Шкупи   10:00 ( среда) Хиподром Кадети: Шкендија – Вардар  14:00 ( четврток)  Тетово Пионери: Работнички – Вардар  10:00 ( ... Read More »

Познати полуфиналните парови во младинскиот фудбалски Куп, Вардар ги дозна противниците

280353582_5053835071329965_8202658640983211766_n

Познати се полуфиналните парови во младинскиот фудбалски Куп на Република Македонија. Вардар ги дозна противниците во сите четири категории. Помлади пионери: Академија Пандев – Победа Шкендија – Вардар Пионери: Академија Пандев – Шкендија Работнички – Вардар Кадети: Шкендија – Вардар Победа – Шкупи Младинци: Шкендија – Академија Пандев Вардар – Шкупи Read More »

Преглед на резултати од одиграното 22.коло во младинските фудбалски лиги

280459393_5053836717996467_4162686794244864531_n

Изминатиов викенд се одигра 22.коло во младите фудбалски лиги. Вардар за противник ја имаше екипата на Академија Пандев, натпревари на кои освоивме 6 од максималните 12 бодови. Помладите пионери и младинците стигнаа до цел „плен“ додека поразени бевме со пионерите и кадетите. Резултати од одиграното 22.коло: Помлада пионерска Супер лига ФК Македонија Ѓ.П – ФК Скопје  4:0 (заостанат дуел од ... Read More »

Помладите пионери забрзано чекорат кон освојување на Шампионската титула со триумфот над А.Пандев, пионерите останаа без бодови

141-660x330

Пионерските екипи на ФК Вардар денес гостуваа во Струмица, кај екипата на Академија Пандев, на натпревари од 22.коло. Помладите пионери остварија голема победа, која ги носи многу блиску до освојување на Шампионската титула. Момците на Сашо Јанев со добра игра, пред се во вториот дел од натпреварот успеаа да стигнат до триумф со резултат 0:2. По првото полувреме мрежите на ... Read More »

Вардар-Академија Пандев, во рамките на 22.младинско првенствено коло

251

Во рамките на 22.коло во најквалитетната младинска Супер Лига, Вардар за противник ќе ја има екипата на Академија Пандев. Во сабота, пионерските екипи ќе патуваат за Струмица, каде ќе гостуваат на Академија Пандев. Натпреварите ќе се одиграат со почеток од 10:00 и 12:00 часот на општинското фудбалско игралиште во Струмица. Во недела, на спортскиот комплекс во населбата Хиподрод, своите натпревари ... Read More »

(ТАБЕЛИ) Помладите пионери се поблиску до трофејот, младинците на Вардар и Победа имаат еднаков број на бодови

279623776_10221340981656223_8291965603825451908_n

Остануваат да се одиграат уште пет кола во најсилната младинска Супер Лига. Вардаровите екипи треба да одиграат уште четири натпревари, со оглед дека сезонава Куманово Еуроспорт не се натпреварува во лигата. Помладите пионери се многу блиску до освојување на шампионската титула, со оглед дека имаат шест бода повеќе од екипата на Работнички. Младинците на Вардар и Победа имаат еднаков број ... Read More »