Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Вардар против Шкендија, во 3.коло на младинската Супер лига
Вардар против Шкендија, во 3.коло на младинската Супер лига

Вардар против Шкендија, во 3.коло на младинската Супер лига

Екипата на Шкендија ќе биде противникот на Вардар, во рамките на 3.коло во младинските лиги.

Во сабота (01.10), пионерските екипи ќе гостуваат во Тетово, кај екипата на Шкендија. Натпреварите ќе се одиграат на игралиштето на АМС СЦ Тетово со почеток од 10:00 и 12:00 часот.

Кадетите и младинците во недела (02.10) се домаќини на теренот на Локомотива, во истите саатници.