Sunday ,27 November 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Маркоски се врати на тренинг по ситната повреда
Маркоски се врати на тренинг по ситната повреда

Маркоски се врати на тренинг по ситната повреда

Едно од најзвучните засилувања ова лето, Кире Маркоски иако дебитираше во дресот на Вардар и постигна еден погодок, сепак поради ситна повреда мора да отсуствува некое време од фудбалските терени.

За среќа повредата беше ситна, па офанзивниот фудбалер се врати на тренинзите на новиот тим и ќе конкурира за настап во сабота на домашен терен.

Вардар сега има еден ,,тон” добри офанзивни фудбалери, па ќе биде на ,,слатки маки” Грначаров околу почетниот тим.