Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Стартува Регионалната Скопска лига за помлади и повозрасни петлиња, распоред на натпревари
Стартува Регионалната Скопска лига за помлади и повозрасни петлиња, распоред на натпревари

Стартува Регионалната Скопска лига за помлади и повозрасни петлиња, распоред на натпревари

Од претстојниов викенд стартува новата натпреварувачка сезона во Регионалната Скопска лига. Вардар ќе се натпреварува со генерациите 2008 и 2009, а во првото коло ќе играме на домашен терен против екипата на Партизан Кидс од Драчево.

Распоред на натпревари за есенскиот дел од сезоната:

1 коло: Вардар – Партизан Кидс

2 коло: Вардар – Кул

3 коло: Шкендија – Вардар

4 коло: Вардар – Работнички

5 коло: Шкупи – Вардар

6 коло: Вардар – Фортуна

7 коло: Форца - Вардар

8 коло: Вардар – Њу Старс

9 коло: Милано – Вардар

10 коло: Вардар – Куманово

11 коло: Грозданоски – Вардар

12 коло: Вардар – Македонија Ѓ.П

13 коло: Парк – Вардар

14 коло: Вардар – Драчево Јуниор

15 коло: Аеродром – Вардар