Tuesday ,27 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 12)

У-17

Во среда и четврток, Вардар ќе игра со Победа, во рамките на младинскиот фудбалски Куп

314930084_794995671565900_7400125559607733533_n

Претстојниве два дена ќе ги одиграме 1/8 финалните натпревари од Купот на Македонија, против екипата на Победа. Во среда, кадетите и младинците ќе гостуваат во Прилеп. Натпреварите на игралиштето во Могила ќе започнат од 10:00 и 12:00 часот. Во четврток, во истите саатници на теренот на Локомотива ќе се одиграат натпреварите на пионерските екипи против Победа. Победниците од овие натпревари ... Read More »

Преглед на 7.коло во Супер лигата, Вардар оствари само една победа во дуелите со Шкупи

313312919_141106855343076_2376786850540940925_n

Во рамките на 6.коло во Супер лигата, Вардар за противник ја имаше екипата на Шкупи. На четири одиграни натпревари остваривме само една победа, додека три му припаднаа на противникот. До триумф стигнаа само пионерите, додека останатите вардарови екипи беа поразени од Шкупи. Комплетни резултати од 7.коло во сите четири лиги: Помлада пионерска Супер лига Охрид – Македонија Ѓ.П  1:3 Вардар ... Read More »

Пионерите до три бода со Шкупи, висока победа за вардарци

313280214_141106712009757_3204984006910705518_n

Пионерите на Вардар, денес беа домаќини на ФК Шкупи на стадионот „Локомотива“. На оваа средба дојдоа до победа со резултат 3-1 (1-0). Вардар: Нанчовски Стефан, Брзаковски Ангел, Атанасовски Лука, Спасовски Милош, Порчу Димитар, Николовски Марко, Величковски Андреј, Танчев Михаил, Гаштаров Матеј, Бектеши Хабиб и Миовски Александар. Првиот дел беше борбен, двата тима се надигруваа претежно на средината на теренот. Ние ... Read More »

Шкупи ривал во 7.коло на младите екипи на ФК Вардар

312283265_140536702066758_513826732182915438_n

На програмата овој викенд е седмата рунда во сите четири младински лиги, црвено-црните ќе се соочат со тимот на ФК Шкупи. Пионерските екипи се домаќини на „Локомотива“ на 5/11/2022 (сабота), овие натпревари се закажани во 12-00 и 14-00 часот. Истиот ден кадетската и младинската екипа гостуваат во нас.Бутел кај Шкупи, тие мечеви се закажани во 11-00 и 13-00 часот Read More »

Ајетовиќ асистираше за погодок, Македонија У17 го заврши квалификацискиот турнир на последното место

Македонија У17 со трет пораз го заврши квалификацискиот турнир за пласман на Европско првенство што ќе се одржи во Унгарија 2023 година. Надежите на Македонија денес загубија и од репрезентацијата на Луксембург, со гол во судиското продолжение, за конечни 2:3. Иако Македонија рано го отвори резултатот, до крајот на првиот дел, противникот направи резултатски пресврт и поведе со 2:1. Во ... Read More »

Победа од Прилеп е противникот на Вардар, во младинскиот фудбалски Куп

310798124_133937282726700_8877190207338359694_n

Екипата на Победа од Прилеп ќе биде противникот на Вардар, во 1/8 финалето од младинскиот Куп на Македонија. Младите екипи на Вардар ќе мораат да ја поминат Победа, ако сакаат да се пласираат во следната фаза од ова натпреварување. Патникот во следната рунда ќе биде решен после само еден одигран натпревар, на кој пионерските екипи ќе бидат домаќини, додека кадетите ... Read More »

Ајетовиќ и Стојилевски забележаа репрезентативни настапи

311904323_482408850583713_530104084169839258_n

Двајца вардарови играчи забележаа репрезентативни настапи во текот на вчерашниот ден. Младата репрезентација на Македонија до 17 години забележа пораз со 3:0 од соодветната селекција на Исланд во рамките на првото коло од квалификацискиот натпревар за пласман на Европско првенство што ќе се одржи во Унгарија 2023 година. Исланд славеше висока победа во Скопје со резултат 0:3. На овој натпревар, ... Read More »

Половичен успех за вардаровите екипи, на натпреварите од 6.коло против Македонија Ѓ.П

6

Вардар освои 6 од максималните 12 бодови, на натпреварите од 6.коло во младинската Супер Лига против екипата на Македонија Ѓ.П. По две победи им припадна на двете екипи, кај нас до триумф дојдоа помладите пионери и младинците, додека бевме поразени со пионерите и кадетите. Преглед на резултати од 6.коло во сите четири лиги: Помлада Пионерска Супер лига Брегалница – Охрид  ... Read More »