Sunday ,14 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Половичен успех за вардаровите екипи, на натпреварите од 6.коло против Македонија Ѓ.П
Половичен успех за вардаровите екипи, на натпреварите од 6.коло против Македонија Ѓ.П

Половичен успех за вардаровите екипи, на натпреварите од 6.коло против Македонија Ѓ.П

Вардар освои 6 од максималните 12 бодови, на натпреварите од 6.коло во младинската Супер Лига против екипата на Македонија Ѓ.П. По две победи им припадна на двете екипи, кај нас до триумф дојдоа помладите пионери и младинците, додека бевме поразени со пионерите и кадетите.

Преглед на резултати од 6.коло во сите четири лиги:

Помлада Пионерска Супер лига

Брегалница – Охрид  5:1

Победа – Кул  1:3

Пелистер – Милано  5:2

Академија Пандев – Шкендија  0:1

Шкупи – Работнички (одложен)

Македонија Ѓ.П - Вардар  0:2

Пионерска Супер лига

Брегалница – Охрид  9:0

Победа – Кул  3:0

Пелистер – Милано  5:0

Академија Пандев – Шкендија  2:3

Шкупи – Работнички (одложен)

Македонија Ѓ.П – Вардар  3:1

Кадетска Супер лига

Охрид – Брегалница  2:6

Кул – Победа   1:1

Милано – Пелистер  4:3

Шкендија – Академија Пандев  0:2

Работнички – Шкупи  0:2

Вардар – Македонија Ѓ.П  0:2

Младинска Супер лига

Охрид – Брегалница  2:2

Кул – Победа   1:0

Милано – Пелистер  1:3

Шкендија – Академија Пандев  1:2

Работнички – Шкупи  1:2

Вардар – Македонија Ѓ.П  1:0