Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Победа од Прилеп е противникот на Вардар, во младинскиот фудбалски Куп
Победа од Прилеп е противникот на Вардар, во младинскиот фудбалски Куп

Победа од Прилеп е противникот на Вардар, во младинскиот фудбалски Куп

Екипата на Победа од Прилеп ќе биде противникот на Вардар, во 1/8 финалето од младинскиот Куп на Македонија. Младите екипи на Вардар ќе мораат да ја поминат Победа, ако сакаат да се пласираат во следната фаза од ова натпреварување.

Патникот во следната рунда ќе биде решен после само еден одигран натпревар, на кој пионерските екипи ќе бидат домаќини, додека кадетите и младинците ќе гостуваат во Прилеп.

Сите двојки од 1/8 финалето во Купот за млади категории:

Брегалница – Академија Пандев

Њу Старс – Шкендија

Осогово – Шкупи

Охрид – Пелистер

Милано – Македонија Ѓ.П

Ренова – Тетекс

Кул – Работнички

Вардар – Победа