Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Шкупи ривал во 7.коло на младите екипи на ФК Вардар

Шкупи ривал во 7.коло на младите екипи на ФК Вардар

312283265_140536702066758_513826732182915438_n

На програмата овој викенд е седмата рунда во сите четири младински лиги, црвено-црните ќе се соочат со тимот на ФК Шкупи.

Пионерските екипи се домаќини на „Локомотива“ на 5/11/2022 (сабота), овие натпревари се закажани во 12-00 и 14-00 часот. Истиот ден кадетската и младинската екипа гостуваат во нас.Бутел кај Шкупи, тие мечеви се закажани во 11-00 и 13-00 часот