Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Одиграно 2.коло во младинската Супер Лига, Вардар оствари три победи и еден пораз во соочувањето со Милано
Одиграно 2.коло во младинската Супер Лига, Вардар оствари три победи и еден пораз во соочувањето со Милано

Одиграно 2.коло во младинската Супер Лига, Вардар оствари три победи и еден пораз во соочувањето со Милано

Се одигра и 2.коло во младинската Супер Лига, во кое Вардар освои 9 од максималните 12 бодови на натпреварите со екипата на Милано од Куманово. Пионерските екипи беа сигурни на домашен терен, до триумф стигнаа и кадетите, единствено без бодови останаа младинците кои несреќно минимално загубија на гостувањето кај овој противник.

Сите натпревари беа одиграни, освен двобојот на Победа и А.Пандев, во кадетската и младинската Супер лига. Во продолжение погледнете ги резултатите во сите четири генерации.

Помлада пионерска Супер лига:

Пелистер – Охрид  1:0

Академија Пандев – Победа  3:2

Шкупи – Брегалница  2:1

Македонија Ѓ.П – Кул  4:0

Вардар – Милано  1:0

Работнички – Шкендија  1:6

Пионерска Супер Лига

Пелистер – Охрид  3:0

Академија Пандев – Победа  1:0

Шкупи – Брегалница  2:1

Македонија Ѓ.П – Кул  5:1

Вардар – Милано  4:1

Работнички – Шкендија  2:1

Кадетска Супер Лига

Охрид – Пелистер  1:4

Победа – Академија Пандев  ( одложен)

Брегалница – Шкупи  2:1

Кул – Македонија Ѓ.П   1:1

Милано - Вардар   1:4

Шкендија – Работнички   1:2

Младинска Супер Лига

Охрид – Пелистер  0:2

Победа – Академија Пандев  ( одложен)

Брегалница – Шкупи  1:2

Кул – Македонија Ѓ.П   1:2

Милано – Вардар   1:0

Шкендија – Работнички   0:2