Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Преглед 4.коло! Само ЖРК Вардар максимален, Чаир падна во Битола
Преглед 4.коло! Само ЖРК Вардар максимален, Чаир падна во Битола

Преглед 4.коло! Само ЖРК Вардар максимален, Чаир падна во Битола

Викендов се одигра 4.коло во Групата-А, кај дамите во сениорската лига, девојките на Царчев се единствени со максимален ефект во неа.

Во Битола можеби изненадувачки Пелистер победи со пет гола повеќе од Чаир,  Куманово имаше лесна задача кај новиот тим во сениорската лига, ЖРК Скопје. Тимот на, Шампион на домашен терен во скопското соочување го совлада тимот на РК Спартак од Кисела Вода. ЖРК Вардар гостуваше кај Гевгелија во истоимениот град, одигравме одлично и дојдовме до четврта победа на четвртиот меч оваа сезона. Резултатите изгледаат вака:

На табелата Вардар е осамен на врвот на табелата со 12.бода, зад нас е Шампион со девет, а на позицијата број три е битолскиот зелено-бел женски тим. Табелата изгледа вака:

Следното, 5.коло се игра по паузата поради ЕХФ-неделата, паровите за таа рунда се следни: