Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 15)

У-17

Екипата на Милано ќе биде противникот на Вардар, во рамките на 2.коло во младинските фудбалски лиги

307846629_1259541888230388_8776490329614343607_n

Екипата на Милано од Куманово ќе биде противник на Вардар, во рамките на 2.коло во младинската Супер Лига. Пионерските екипи во сабота се домаќини на екипата на Милано. Натпреварите ќе се одиграат на Локомотива, во термините од 10:00 и 12:00 часот. Во недела, со кадетите и  младинците ќе гостуваме во Куманово на истиов противник. На градскиот стадион во Куманово, натпреварите ... Read More »

Вардар освои максимални 12 бодови на натпреварите со Кул, преглед на 1.одиграно коло

307091559_5426660384047430_5259417087548910262_n

Изминатиов викенд стартуваше новата сезона во младинската Супер Лига. Вардар имаше успешен старт на сезоната со оглед дека освои младимални 12 бодови на натпреварите со екипата на Кул. Пионерските екипи славеа на гостувањето на Цементарница, додека кадетите и младинците беа сигурни на домашен терен. Во продолжение можете да ги погледнете постигнатите резултати од 1.коло во сите четири категории: Помлада пионерска ... Read More »

Пионерските екипи на ФК Вардар со победи ја стартуваа новата натпреварувачка сезона

naslovna

Пионерските екипи на ФК Вардар со победи ја стартуваа новата натпреварувачка сезона. Денес нашите млади надежи гостуваа на Цементарница, кај екипата на Кул, натпревари на кои стигнаа до победи. Помладите пионери победија со резултат 0:2, додека пионерите со резултат 1:2 Избраниците на Трајче Стојковски, помладите пионери покажаа повеќе од противникот и сосема заслужено на крајот стигнаа до целиот „плен“. Пред ... Read More »

Вардар против Кул, во рамките на првото коло на младинската Супер Лига

306721979_5440072362751567_6619697946853953413_n

Својот старт претстојниов викенд ќе го има и младинската фудбалска Супер Лига. Вардар во првото коло ќе се сретне со екипата на Кул. Натпреварите против Кул ќе се одиграат во текот на утрешниот ден. Нашите пионерски екипи ќе гостуваат на Цементарница во термините од 12:00 и 14:00 часот, додека кадетите и младинците се домаќини на Локомотива. Овие натпревари ќе започнат ... Read More »

Претстојниов викенд стартува младинската Супер Лига, познат распоредот на натпревари за вардаровите екипи

302678296_122684160532034_5300520894640660786_n

Претстојниов викенд ќе стартува новата натпреварувачка сезона во младинските фудбалски лиги. Во рамките на 1.коло, Вардар за противник ќе го има тимот на Кул од Скопје. Сезонава во најсилната младинска лига ќе се натпреваруваат вкупно 12 екипи. Новајлии се екипите на ГФК Охрид Лихнидос и Куманова Милано 2010, додека од лигата испаднаа екипите на Еуроспорт Куманово, Њу Старс, Скопје и ... Read More »

Македонија У17 ремизираше со Албанија, Ајетовиќ стартер, настапија уште и Сековски и Величковски

129870103_3875190415847771_5997105452382539141_n

Младата репрезентација на Македонија до 17 години го одигра првиот од двата предвидени контролни натпревари против соодветната селекција на Албанија. Контролната средба беше одиграна на стадионот на ФК Караорман во Струга. Македонија и Албанија одиграа нерешено 3:3. Видовме натпревар со отворена игра, напаѓачки фудбал и шест погодоци. Избраниците на селекторот Вујадин Станојковиќ може да жалат за пропуштената победа. Нашите млади ... Read More »

Вардаровите екипи денес одиграа пријателски натпревари со Шкендија

305803222_126456583474770_3484104555223655503_n

Младинските екипи на ФК Вардар во текот на денешниот ден одиграа контролни натпревари со екипата на Шкендија. Пионерските екипи гостуваа во Тетово, каде остварија половичен успех од една победа и пораз. Помладите пионери на Вардар иако први успеаа да го отворат резултатот, сепак на крајот беа поразени со резултат 3:1. Петар Давитов беше играчот кој ни донесе водство, од 1:о, ... Read More »

Сековски, Величковски и Ајетовиќ повикани за Македонија У17 која ќе игра натпревари со Албанија

129870103_3875190415847771_5997105452382539141_n

Младата репрезентација на Македонија до 17 години ќе одигра два контролни натпревари против соодветната селекција на Албанија. Првиот контролен дуел го играме на 12. септември со почеток од 15. часот во Струга, на стадионот на ФК Караорман. Два дена подоцна, на распоредот е вториот контролен меч помеѓу овие две селекции, на стадионот Елбасан Арена, во Елбасан со почеток од 16. ... Read More »

Контролни натпревари за вардаровите младински екипи против Шкендија

305523562_5472991226121589_1040511315962799783_n

Во сабота, младинските екипи на ФК Вардар ќе одиграат контролни натпревари со екипата на Шкендија. Пионерските екипи ќе гостуваат во Тетово, додека на теренот Локомотива во Скопје, кадетите и младинците ќе бидат домаќини на тетовчани. Натпреварите на пионерските екипи во Тетово ќе се одиграат во термините од 09:00 и 11:00 часот, додека на Локомотива во истите саатници ќе играат кадетите ... Read More »

(Фотогалерија) Вардаровите пионери подобри од кадетите на ФК Скопје

naslovna

Пионерите на ФК Вардар ја остварија првата победа во подготвителниот период, избраниците на Марјан Герасимовски беа подобри од кадетската екипа на Скопје со резултат 5:0. Погледнете ја фотогалеријата од натпреварот кој се одигра на Локомотива. Read More »