Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Претстојниов викенд стартува младинската Супер Лига, познат распоредот на натпревари за вардаровите екипи
Претстојниов викенд стартува младинската Супер Лига, познат распоредот на натпревари за вардаровите екипи

Претстојниов викенд стартува младинската Супер Лига, познат распоредот на натпревари за вардаровите екипи

Претстојниов викенд ќе стартува новата натпреварувачка сезона во младинските фудбалски лиги. Во рамките на 1.коло, Вардар за противник ќе го има тимот на Кул од Скопје. Сезонава во најсилната младинска лига ќе се натпреваруваат вкупно 12 екипи. Новајлии се екипите на ГФК Охрид Лихнидос и Куманова Милано 2010, додека од лигата испаднаа екипите на Еуроспорт Куманово, Њу Старс, Скопје и Ренова.

Познат е распоредот на натпревари, истиот ќе го презентираме за Вардар. Распоредот е за пионерските екипи ( пионерски екипи-гости, кадети и младинци-домаќини). 

1 коло: Кул – Вардар

2 коло: Куманова Милано – Вардар

3 коло: Вардар – Шкендија

4 коло: Работнички – Вардар

5 коло: Вардар – Охрид Лихнидос

6 коло: Вардар – Македонија Ѓ.П

7 коло: Шкупи – Вардар 

8 коло: Вардар – Академија Пандев

9 коло: Пелистер – Вардар

10 коло: Вардар – Победа

11 коло: Брегалница – Вардар