Thursday ,30 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Екипата на Милано ќе биде противникот на Вардар, во рамките на 2.коло во младинските фудбалски лиги
Екипата на Милано ќе биде противникот на Вардар, во рамките на 2.коло во младинските фудбалски лиги

Екипата на Милано ќе биде противникот на Вардар, во рамките на 2.коло во младинските фудбалски лиги

Екипата на Милано од Куманово ќе биде противник на Вардар, во рамките на 2.коло во младинската Супер Лига.

Пионерските екипи во сабота се домаќини на екипата на Милано. Натпреварите ќе се одиграат на Локомотива, во термините од 10:00 и 12:00 часот.

Во недела, со кадетите и  младинците ќе гостуваме во Куманово на истиов противник. На градскиот стадион во Куманово, натпреварите ќе започнат од 11:00 и 13:00 часот.

Вардар во првото коло освои максимални 12 бодови.