Sunday ,27 November 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > РК Вардар-Алкалоид со директен пренос на МТВ-3
РК Вардар-Алкалоид со директен пренос на МТВ-3

РК Вардар-Алкалоид со директен пренос на МТВ-3

Во сабота (24.09) во С.Ц. Јане Сандански, РК Вардар е домаќин на екипата на Алкалоид, на антпревар од 4.коло во Супер Лигата.

После три одиграни кола и двете екипи имаат максимален број на освоени бодови. Натпреварот ќе стартува од 18:30 часот, од истиот ќе можте да проследите директен преност на МТВ-3.