Thursday ,28 September 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Вардар освои максимални 12 бодови на натпреварите со Кул, преглед на 1.одиграно коло
Вардар освои максимални 12 бодови на натпреварите со Кул, преглед на 1.одиграно коло

Вардар освои максимални 12 бодови на натпреварите со Кул, преглед на 1.одиграно коло

Изминатиов викенд стартуваше новата сезона во младинската Супер Лига. Вардар имаше успешен старт на сезоната со оглед дека освои младимални 12 бодови на натпреварите со екипата на Кул. Пионерските екипи славеа на гостувањето на Цементарница, додека кадетите и младинците беа сигурни на домашен терен.

Во продолжение можете да ги погледнете постигнатите резултати од 1.коло во сите четири категории:

Помлада пионерска Супер лига:

ФК Охрид – ФК Шкендија  0:2

ФК Милано – ФК Работнички  0:1

ФК Кул – ФК Вардар  0:2

ФК Брегалница – ФК Македонија Ѓ.П  1:3

ФК Победа – ФК Шкупи  2:1

ФК Пелистер – ФК Академија Пандев  2:0

Пионерска Супер лига:

ФК Охрид – ФК Шкендија  0:2

ФК Милано – ФК Работнички  1:1

ФК Кул - ФК Вардар  1:2

ФК Брегалница – ФК Македонија Ѓ.П  3:2

ФК Победа – ФК Шкупи  1:1

ФК Пелистер – ФК Академија Пандев  1:1

 Кадетска Супер лига:

ФК Шкендија – ФК Охрид  3:1

ФК Работнички – ФК Милано  4:5

ФК Вардар – ФК Кул  4:2

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Брегалница  4:2

ФК Шкупи – ФК Победа  (одложен)

ФК Академија Пандев – ФК Пелистер  2:0

Младинска Супер лига:

ФК Шкендија – ФК Охрид  3:0

ФК Работнички – ФК Милано  10:0

ФК Вардар – ФК Кул  1:0

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Брегалница  4:1

ФК Шкупи – ФК Победа  (одложен)

ФК Академија Пандев – ФК Пелистер  3:1