Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Градско фудбалско дерби во младинските фудбалски лиги, Работнички е наш противник во 4.коло
Градско фудбалско дерби во младинските фудбалски лиги, Работнички е наш противник во 4.коло

Градско фудбалско дерби во младинските фудбалски лиги, Работнички е наш противник во 4.коло

Градско фудбалско младинско дерби, во рамките на 4.коло, во кое се среќаваат екипите на Вардар и Работнички.

Во сабота, кадетите и младинците ќе гостуваат на Алумина, додека во недела на теренот на Локомотива сме домаќини со пионерските екипи. Натпреварите ќе се играат во термините од 10:00 и 12:00 часот.

Во сите четири категории не очекуваат  дерби и неизвесни натпревари.