Thursday ,09 February 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Кадетите на РК Вардар ќе играат во групата-А
Кадетите на РК Вардар ќе играат во групата-А

Кадетите на РК Вардар ќе играат во групата-А

Оваа сезона, машката кадетска лига ќе има 26 екипи ќе се игра во три групи. Вардар е дел од групата, Група А  каде има десет екипи од скопски регион, додека во групите Б и В ќе играат по осум екипи од западен, односно источен регион на Македонија.

Натпреварите ќе се играат еднокружно во два дела, есенски и пролетен дел. По завршување на овие натпревари, ќе се играат четвртфинални натпревари.

група А: Бутел Скопје, Вардар, Аеродром, Алкалоид, Голден Арт, Голден Арт 2, Кузман Вардар Илинден, Мулти Есенс, Скопје, Рисови