Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 > (ТАБЕЛИ) Пионерите и кадетите се лидери
(ТАБЕЛИ) Пионерите и кадетите се лидери

(ТАБЕЛИ) Пионерите и кадетите се лидери

 После три одиграни кола во младинската Супер лига, вардаровите пионери и кадети се лидери во својата генерација. Кадетите се единствените во лигата кои имаат максимален број на освоени бодови.

Погледнете ги табелите во сите четири младински лиги.

Помлада пионерска Супер лига

pomladi

Пионерска Супер лига

pioneri

Кадетска Супер лига

kadeti

Младинска Супер лига

mladinci