Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Пионерите убедливи со ФК Милано Куманово
Пионерите убедливи со ФК Милано Куманово

Пионерите убедливи со ФК Милано Куманово

Пионерите на ФК Вардар дојдоа до втора победа во лигата, тие денес на „Локомотива“ беа подобри од Куманово Милано со резултат 4-1 (2-0). Црвено-црните момци доминираа во текот на целиот натпревар и дојдоа до шест бода по одиграни две суперлигашки рунди.

0
Ние на оваа средба имавме теренска иницијатива, најпрвин две прилики за погодок имаше , Танчев Михаил. Нашата игра беше наградена со гол, по асистенција на одличниот Лефковски топката дојде до Николовски Марко, кој стрелаше за предност од 1-0. Атакувавме на втор погодок, опасен удар крај голот имаше , Танчев Михаил. Успеавме да ја удвоиме предноста, за нас погоди Лефковски Давор за 2-0. Последна прилика за погодок во првиот дел имаше Ајетовиќ Нуман од слобен удар. На одмор заминавме со комотни 2-0.

6

.
Вториот дел започна со наша доминација и погодок по само 5.минути, ние поведовме со 3-0 преку Гаштаров Матеј. По само 15.минути во вториот дел црвено-црните ја удвоиа предноста од првиот период, со неговиот втор гол Николовски Марко зголеми на 4-0 за вардаровиот пионерски тим. Ние бевме тимот кој доминираше на теренот во сите аспекти. До крај ривалот само постигна почесен погодок за 4-1, резултат со кој се оконча дуелот.

2
Стартен состав: Нанчовски Стефан, Спасовски Милош, Ајетовиќ Нуман, Лефковски Давор, Јанкоски Драган, Порчу Димитар, Николовски Марко, Величковски Андреј, Танчев Михаил, Гаштаров Матеј и Миовски Александар.
Во игра влегоа: Никодиновски Никола, Хасиќ Мирза, Брзаковски Ангел, Грбовиќ Дарис и Ѓорѓиевски Матеј.