Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Табели во младинската Супер Лига после одиграни 4.кола
Табели во младинската Супер Лига после одиграни 4.кола

Табели во младинската Супер Лига после одиграни 4.кола

После комплетираното 4.коло правиме преглед на табелите во младинските фудбалски лиги, Вардар не е лидер во ниту една категорија, односно пионерите и кадетите после поразите од екипата на Работнички го загубија првото место.

Помлада пионерска Супер лига

pomladi

Пионерска Супер лига

pioneri

Кадетска Супер лига

kadeti

Младинска Супер лига

mladinci