Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Младинските екипи на ФК Вардар ќе се надигруваат со Македонија Ѓ.П

Младинските екипи на ФК Вардар ќе се надигруваат со Македонија Ѓ.П

312213630_1324179225070486_6889760644889825089_n

Младинските екипи на ФК Вардар, во рамките  на 6.коло во Супер Лигата за противник ја имаат екипата на Македонија Ѓ.П. Сите натпревари со овој противник ќе се одиграат во Ѓорче Петров.

Во петок на игралиштетото на АМС во Ѓорче Петров, закажани се натпреварите на кадетите и младинските екипи на ФК Вардар и Македонија Ѓ.П. Вардар ќе биде условно само домаќин, а натпреварите се закажани во термините од 09: и 11:00 часот.

Во истите саатници, но во сабота, пионерските екипи на стадинот во Ѓорче Петров, ќе гостуваат на Македонија Ѓ.П.