Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Преглед на резултати од 5.коло во младинската фудбалска Супер лига
Преглед на резултати од 5.коло во младинската фудбалска Супер лига

Преглед на резултати од 5.коло во младинската фудбалска Супер лига

Се комплетираше и 5.коло во младинската Супер Лига, во кое Вардар се сретна со екипата на ГФК Охрид Лихнидос. На четири одиграни натпревари остваривме две побед ( двете на домашен терен), еден нерешен резултат и еден пораз.

Комплетни резултати од 5.коло во Супер лигата.

Помлада пионерска Супер лига

Охрид – Вардар  1:0

Работнички – Македонија Ѓ.П  2:2

Шкендија – Шкупи  4:0

Милано – Академија Пандев  1:2

Кул – Пелистер  1:2

Брегалница – Победа  4:0

Пионерска Супер лига

Охрид – Вардар  2:2

Работнички – Македонија Ѓ.П  1:0

Шкендија – Шкупи  1:1

Милано – Академија Пандев  3:1

Кул – Пелистер  0:2

Брегалница – Победа  5:1

Кадетска Супер лига

Вардар – Охрид  3:1

Македонија Ѓ.П – Работнички  2:0

Шкупи – Шкендија  2:2

Академија Пандев – Милано  3:2

Пелистер – Кул  2:0

Победа – Брегалница  3:2

Младинска Супер лига

Вардар – Охрид  6:1

Македонија Ѓ.П – Работнички  1:0

Шкупи – Шкендија  2:0

Академија Пандев – Милано  3:0

Пелистер – Кул  2:0

Победа – Брегалница  2:0