Tuesday ,27 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Преглед на 9.коло во Супер Лигата, Вардар освои 7 од максималните 12 бодови против Пелистер
Преглед на 9.коло во Супер Лигата, Вардар освои 7 од максималните 12 бодови против Пелистер

Преглед на 9.коло во Супер Лигата, Вардар освои 7 од максималните 12 бодови против Пелистер

Во рамките на 9.коло во Супер Лигата, Вардар одигра натпревари со екипата на Пелистер. Кадетите и младинците успеаа да слават на гостувањето во Битола, помладите пионери освоија бод, додека единствено пионерите беа поразени во соочувањето со овој противник.

Комплетни резултати од 9.коло во сите четири лиги:

Помлада пионерска Супер лига

Охрид – Шкупи  2:0

Македонија Ѓ.П – Академија Пандев  0:0

Вардар – Пелистер  0:0

Работнички – Победа  1:0

Шкендија – Брегалница  2:4

Милано – Кул 3:0

Пионерска Супер лига

Охрид – Шкупи  3:2

Македонија Ѓ.П – Академија Пандев  0:0

Вардар – Пелистер  1:3

Работнички – Победа  1:1

Шкендија – Брегалница  0:2

Милано – Кул 0:2

Кадетска Супер лига

Шкупи – Охрид  5:1

Академија Пандев – Македонија Ѓ.П  2:1

Пелистер - Вардар  0:3

Победа – Работнички  2:1

Брегалница – Шкендија  2:1

Кул – Милано  5:1

Младинска Супер лига

Шкупи – Охрид  2:0

Академија Пандев – Македонија Ѓ.П  4:1

Пелистер – Вардар   0:1

Победа – Работнички  3:3

Брегалница – Шкендија  3:4

Кул – Милано  1:0