Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Преглед 9.коло! Вардар на врвот, Чаир зад нас, Куманово заостанува
Преглед 9.коло! Вардар на врвот, Чаир зад нас, Куманово заостанува

Преглед 9.коло! Вардар на врвот, Чаир зад нас, Куманово заостанува

Изминатиот викенд се одигра 9.коло во женската група-А, Вардар во еден возбудлив дуел го совлада тимот на Пелистер, во дербито на домашен терен Куманово беше совладано од Чаир. Вака изгледаат резултатите од оваа рунда:

Вардар остана на лидерската позиција, Чаир со кој играме во следното коло е зад нас, кумановчанки по поразот паднаа на позицијата број три. Вака изгледа табелата:

Следното 10.коло ќе ги донесе следните дуели, дербито го играме ние со тимот на Чаир: