Tuesday ,27 February 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар победнички и во Струга за задржување на лидерската позиција
КК Вардар победнички и во Струга за задржување на лидерската позиција

КК Вардар победнички и во Струга за задржување на лидерската позиција

КК Вардар во 7.коло од втората лига беше гостин во Струга, ние гостувавме кај екипата на КК Црн Дрим. Црвено-црните момци немаа проблем против “фенерџијата„ и  дојдоа до убедлива победа. На натпреварот кој  се играше во салата  “Сп.Центар Тими”- Струга победивме со 29.повеќе, ние овој дуел го добивме со резултат 55-84.

По ова коло  остануваме лидери, единствено само екипата на Соколи 1933 има скор како црвено-црните,  топ-5 табелата изгледа вака по 7.коло:

1.Вардар 13 бода

2.Соколи 13 бода

3.Охрид 12 бода

4. МЗТ Уни банка 11 бода

5.Ангели 11 бода