Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 9)

У-17

Комплетирано 13.коло во младинските фудбалски лиги

334735246_5940275279355704_8172245046568111551_n

Младинските екипи на ФК Вардар во 13.коло за противник ја имаа екипата на Милано од Куманово. Пионерските екипи и кадетите одиграа со нерешен резултат, додека до победа стигнаа младинците. Комплетни резултати од одиграното 13.коло во сите четири категории: Помлада пионерска Супер лига Охрид – Пелистер  1:1 Победа – Академија Пандев  4:1 Брегалница – Шкупи  3:1 Кул – Македонија Ѓ.П  0:3 ... Read More »

Натпреварите на пионерските екипи против Милано завршија со нерешен резултат

330340908_166237459562409_1674005862906364238_n

Пионерските екипи на ФК Вардар одиграа со нерешен резултат, на денешните натпревари од 13.првенствено коло кои се одиграа во Куманово. Помладите пионери на Милано и Вардар одиграа со резултат 2:2 (2:1). Екипата на Милано прва успеа да го отвори резултатот со гол во 15.минута од натпреварот, но нивната радост не траеше долго време, со оглед дека во 19.минута ние израмнивме ... Read More »

Младинските екипи на ФК Вардар за следен противник го имаат Милано

334907675_900400198043959_8910667784504559604_n

Во рамките на 13.првенствено коло во Супер Лига, нашите младински екипи за противник ја имаат екипата на Милано од Куманово. Кадетите и младинците во сабота (11.03) на теренот во Пржино се домаќини на овој противник, натпревари кои ќе започнат во термините од 10:00 и 12:00 часот. Во недела (12.03), со пионерските екипим гостуваме на градскиот стадион во Куманово кај Милано. ... Read More »

Се одигра првото пролетно коло во младинската Супер Лига

330362168_532879395581819_3605604992183595965_n

Изминатиов викенд стартуваше пролетниот дел во младинската фудбалска Супер Лига. Наш противник беше екипата на Кул. До победи дојдоа помладите пионери и младинците, пионерите одиграа со нерешен резултат, додека единствено бевме поразени со кадетите. Во првото пролето коло одложени беа само дуелите на Работнички и Милано, во пионерските лиги. Помлада пионерска Супер лига Шкендија – Охрид  5:3 Работнички – Милано ... Read More »

Помладите пионери тргнаа со победа, пионерите на Вардар и Кул ги поделија бодовите

334685701_180635994712931_8253037978703043453_n

Денес на теренот во Пржино, првото пролетно коло во фудбалската Супер Лига го одиграа пионерските екипи на ФК Вардар, кои беа домаќини на тимот на Кул. Помладите пионери со победа над Кул ја започнаа 2023 година, откако славеа со резултат 2:0. Вардар дуелот го започна со овој состав: Јаневски Лука, Поповски Мичо, Ивановски Алексеј, Смиљков Филип, Крстевски Марко, Блажевски Иван, ... Read More »

Нов настап за вардаровите играчи, Македонија У17 и Грузија одиграа со нерешен резултат

332576169_596597935320367_6411071873648726522_n

Македонија У17 и Грузија ремизираа (1:1) на вториот контролен натпревар одигран во Тбилиси. Нашите репрезентативци се до финишот на натпреварот биле во предност, но во 90.минута, грузијците успеале со удар од белата точка да го израмнат резултатот. Емир Шаботиќ одигра цел натпревар, додека Лука Атанасовски поради повреда е заменет на полувреме. Злате Радески играше во вториот дел од натпреварот. Read More »

Стартува пролетниот дел во младинската Супер Лига, Вардар отвара со екипата на Кул

334685701_180635994712931_8253037978703043453_n

Претстојниов викенд стартува пролетниот дел во младинската Супер Лига. Во рамките на 12.коло, Вардар за противник ја има екипата на Кул. Во сабота (04.03) со кадетите и младинците ќе гостуваме на стадионот „Цементарница“. Натпреварите ќе се одиграат во термините од 10:00 и 12:00 часот. Пионерските екипи на Вардар во недела (05.03) се домаќини на Кул, натпревари кои ќе се одиграат ... Read More »

Македонија У17 загуби од Грузија, Атанасовски и Шаботиќ одиграа цел натпревар

334093063_884119392704754_3667122664720865445_n

Македонија У17 загуби на првиот контролен натпревар од репрезентацијата на Грузија (1:0). Лука Атанасовски кој е капитен на оваа млада репрезентација, како и Емир Шаботиќ го одиграа целиот натпревар, додека во игра во вториот дел влезе и Злате Радески. Двете репрезентации утре ќе одиграат уште еден пријателски натпревар. Read More »

Четворица играчи ќе бидат дел од Македонија У17 на контролните натпревари со Грузија

310748765_133937449393350_6180128594080560451_n

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години ќе одигра два контролни натпревари против Грузија на гостински терен. Истите се закажани да се одиграат на 27.02 и 02.03. Селекторот на оваа млада репрезентација, Дашмир Беари, повика четворица играчи од Вардар. Се работи за Лука Атанасовски, Злате Радески, Филип Смиљков и Емир Шаботиќ. Read More »

Пионерските екипи на ФК Вардар одиграа пријателски натпревари со Брегалница

332922741_886428442587850_7475090619673034435_n

Пионерските екипи на ФК Вардар како дел од подготовките кои се одвиваат во Дојран, денес одиграа пријателски натпревари со екипата на Брегалница. Пионерите на Вардар беа поразени со резултат 1:2. Противникот прв го отвори резултатот, за нашиот состав да го израмни резултатот со голот на Кристијан Галевски, инаку повратник во Вардар. На полувреме се замина со резултат 1:1. Во вториот ... Read More »