Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 (page 8)

У-17

Градско младинско дерби во 15.коло на Супер Лигата

338867723_945676906461099_8153977559272451594_n

Градско младинско дерби во 15.коло на Супер Лигата. Утре на теренот на АМС во Ѓорче, Вардар со пионерските екипи ќе биде гостин на екипата на Рабонички. Натпреварите ќе се одиграат во термините од 10:00 и 12:00 часот. Во недела (02.04) на теренот во Пржино дерби натпреварите со овој противник ќе ги одиграат кадетите и младинците. Истите се закажани да започнат ... Read More »

Стојилевски стрелец за Македонија У18, настапи и за Серафимов и Ајетовиќ

337146908_966572987672044_3276686008163028936_n

Нови настапи за вардаровите играчи кои периодов настапуваат за младите национални репрезентации. Македонија У17 успеа да ја победи Романија на вториот контролен натпревар на овие две репрезентации. Избраниците на Вујадин Бошковиќ славеа минимална победа со резултат 1:0. Нуман Ајетовиќ го одигра целиот натпревар, додека Давор Лефковски не влезе во игра. До победа стигна и Македонија У18 која во Баку ја ... Read More »

Давор Лефковски и Нуман Ајетовиќ настапија за Македонија У17, во минималниот пораз од Романија

129870103_3875190415847771_5997105452382539141_n

Македонската фудбалска репрезентација до 17 години го загуби првиот контролен натпревар во Скопје од соодветната репрезентација на Романија. Противникот успеа на крајот да стигне до минимална победа изразена со резултат 2:3. Двајцата вардарови играчи кои се дел од оваа млада репрезентација на Македонија, Давор Лефковски и Нуман Ајетовиќ, влегоа во игра во вториот дел од натпреварот. Двете репрезентиции во понеделник ... Read More »

(ТАБЕЛИ) Младинците на ФК Вардар се единствените кои се конкурентни во борбата за титулата

rr

После одиграното 14.коло во Супер Лигата правиме преглед на табелите во сите четири младински лиги. Младинците на Вардар се единствените кои се конкурентни во борбата за освојување на Шампионската титула. Помлада пионерска Супер лига Пионерска Супер лига Кадетска Супер лига Младинска Супер лига Read More »

Седум играчи од младинската школа на ФК Вардар, добија повик за настап во националните репрезентации

333437941_713574060513758_6807360009232933328_n

Репрезентативни покани за младите вардарови играчи. Македонија У16 во периодот од 20.03-26.03 во Албена (Бугарија) ќе се натпреварува на УЕФА развоен турнир, со соодветните репрезентации на Бугарија, Косово и Гибралтар. За овие натпревари, селекторот на Македонија, Дашмир Беари, од Вардар ги повика Лука Атанасовски, Златко Радески и Емир Шаботиќ. Македонија У17 на 25.03 и 27.03 во Скопје ќе одигра контролни ... Read More »

Вардар и Шкендија освоија по 6 бодови, во меѓусебните дерби натпревари од 14.коло

306575797_5410147052365430_4757190609630971501_n

Изминатиов викенд се играа натпревари од 14.коло во младинските фудбалски лиги. Вардар играше дерби со екипата на Шкендија и оствари половичен успех од две победи и два порази. До три бода дојдоа пинерите и младинците, додека бевме поразени на дуелите со помладите пионери и кадетите. Во ова коло не се одигра само дуелот меѓу екипите на Академија Пандев и Брегалница, ... Read More »

Победа за пионерите во дербито со Шкендија, пораз за помладите пионери

336507115_519313486830951_4370014634042185741_n

Победа за пионерите и пораз за пом.пионери на дуелите со Шкендија. Вардар во пионерскиот дуел беше подобар од тетовчани со резултат 1:0 (1:0) Вардар: Краљевски Максим, Цековски Давид, Алексовски Дамјан, Туша Харбин, Цониќ Максим , Гаштаров Матеј , Танчев Михаил, Николовски Марко, Ѓорѓиевски Матеј, Јанкоски Драган и Бектеши Хабиб. Пионерите, денес одиграа одличен натпревар во кој доминираа од почетокот до ... Read More »

Големи три бода за младинците во дербито со Шкендија, кадетите се поразени

333711029_785472909800144_8375948028577657039_n

Младинците со три бода се враќаат од Тетово, кадетите поразени од екипата на Шкендија. Денес во Тетово се играа натпревари од 14.коло меѓу екипите на Вардар и Шкендија, во рамките на кадетската и младинската Супер Лига. Кадетите се поразени од екипата на Шкендија со резултат 2:0 (0:0). Имавме свои обиди во првиот дел од натпреварот, преку Кристијан Галевски кои за ... Read More »

Познати противниците за младите екипи на ФК Вардар, во 1/4 финалето на Купот

295113925_103273599139757_749505643900084959_n

Младинските екипи на ФК Вардар ги дознаа противниците во 1/4 финалето на Купот. Помладите пионери и кадетите за противник го добија тимот на Кул, додека пионерите ќе играат со екипата на Шкупи. Помладите пионери и пионерите ќе гостуваат на своите противници, додека кадетите ќе бидат домаќини. Само еден натпревар ќе се игра, а победникот ќе се пласира во 1/2 финалето на ... Read More »

Како стојат младинските екипи на ФК Вардар на табелата, после одиграни 13.кола

295113925_103273599139757_749505643900084959_n

Како изгледаат табелите во младинските фудбалски лиги после комплетирање на 13.коло. Младинците на Вардар продолжуваат да се борат за шампионската титула, одржувајќи го чекорот со првопласираниот тим на Македонија Ѓ.П. Погледнете ги табелите во сите четири генерации. Помлада пионерска Супер лига Пионерска Супер лига Кадетска Супер лига Младинска Супер лига Read More »