Monday ,11 December 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Познати противниците за младите екипи на ФК Вардар, во 1/4 финалето на Купот
Познати противниците за младите екипи на ФК Вардар, во 1/4 финалето на Купот

Познати противниците за младите екипи на ФК Вардар, во 1/4 финалето на Купот

Младинските екипи на ФК Вардар ги дознаа противниците во 1/4 финалето на Купот.

Помладите пионери и кадетите за противник го добија тимот на Кул, додека пионерите ќе играат со екипата на Шкупи.

Помладите пионери и пионерите ќе гостуваат на своите противници, додека кадетите ќе бидат домаќини.

Само еден натпревар ќе се игра, а победникот ќе се пласира во 1/2 финалето на ова натпреварување.