Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Младинките во четврток против ЖРК Илинден
Младинките во четврток против ЖРК Илинден

Младинките во четврток против ЖРК Илинден

Младинките на ЖРК Вардар  одиграа три дуели во изминатите четири кола (еднаш беа слободни) и остварија максимален успех со 9.бода се лидери на табелата во групата-А.

Следен предизвик за девојките на Александар Царчев е дуелот против тимот на РК Илинден од истоимената скопска населба. Дуелот е закажан за задутре (четврток, 16/03/2023). Натпреварот ќе се одигра во салата „Круме Кепески“ во Кисела Вода со почеток во 17-00 часот.